Renkamės televizorių: dydis ir kaina

Geras televizoriusRenkantis televizorių, labai svarbu tinkamai pasirinkti ekrano dydį. Šiandien gaminami ir vos 5 colių miniatiūriniai televizoriai, ir daugiau nei 100 colių gigantai. Jei televizorių ketinate statyti ar kabinti miegamajame, tuomet ekranas neturėtų būti mažesnis nei 32 colių, o jei televizorius stovės svetainėje, įstrižainė turėtų būti bent 40 colių. Pasižvalgę po šiuolaikinius televizorius, daugelis mano, kad jie labai dideli, nes senovinių lempinių televizorių didžiausia galima įstrižainė buvo vos 36 colių. Tačiau keičiantis technologijoms ir laikams, didelis, raiškiai vaizdą atkartojantis ekranas yra viskas, ko jums reikia – pasitikėkite patyrusių ekspertų patarimais. Dar niekada neteko girdėti, kad kažkas gailėtųsi įsigiję per didelį televizorių, tuo tarpu besigailinčių, jog įsigijo per mažą televizorių, buvo ne vienas. Kartais skirtumas tarp mažesnės ir didesnės įstrižainės televizorių kainos yra nedidelis ir nesudarantis lemiamos reikšmės, o skirtumas tarp didesnio ir mažesnio ekrano – akivaizdus.

Televizoriaus dydį rinkitės priklausomai nuo patalpos dydžio. Pavyzdžiui, erdvioje, didesnėje nei 30 kvadratų dydžio svetainėje reikės išties didelio televizoriaus. Tuo tarpu mažose senos statybos butų svetainėse visiškai pakaks televizoriaus su 40 colių ekranu. Televizoriaus pasirinkimą lemia suplanuotas biudžetas, norai, poreikiai, galų gale, skonis. Jei televizorių ketinate statyti ar kabinti sienos nišoje, tarp televizoriaus ir sienos turėtų likti mažiausiai 2,5-3 cm tarpelis, kad prietaisas per daug neįkaistų.

Visgi yra atvejų, kai nereikia pirkti pernelyg didelio televizoriaus. Pavyzdžiui, jei interjere televizorius nenorite išskirti kaip namų akcento, geriau rinktis mažesnį televizorių. Ekspertai prieš įsigyjant televizorių rekomenduoja pasidaryti kartoninį būsimojo televizoriaus dydžio maketą ir patikrinti, kaip jis „žiūrisi“ bendroje erdvėje, ar telpa.

Televizoriaus dydžio pasirinkimą lemia ir tai, kiek arti prie televizoriaus sėdėsite, kaip jūsų namuose išdėstyti badai ir kaip juos išdėlioti planuojate artimiausiu laiku. Jei televizorius aukštos raiškos, net ir sėdint arti vaizdas nepablogės. Visgi čia ekspertai taip pat pateikia rekomendacijų: tarkime, jei įsigijote 50 colių dydžio ekraną, tai sėdėti reikia 2-2,5 m. atstumu nuo TV ekrano. Kitaip tariant, colių kiekį reikia dauginti iš 4-5 ir gausime atstumą metrais. Reikėtų dėmesį atkreipti į tai, kad kuo toliau nuo ekrano žiūrintysis televizorių sėdi, tuo mažiau rodoma TV laida ar filmas įtrauks, sudomins.

Televizoriaus kaina

Ieškodami televizoriaus internete, galite susirūšiuoti visus televizorius nuo mažiausios iki didžiausios kainos, taip pat rūšiuoti televizorius pagal gamintojus, pagal kitus kriterijus. Kai jau būsite nusprendę, kokio dydžio televizoriaus jums reikia, tuomet galėsite paieškos kriterijus susiaurinti dar labiau ir rinktis naująjį prietaisą pagal ekrano tipą. Populiariausi šiandien plokščiaekraniai televizoriai – skystųjų kristalų (LCD). Daugelis pigesnių ir mažesnių televizorių ir yra būtent LCD. Jie pigesni, tačiau kokybė – gera. Didesnį nei 42 colių ekraną turintys TV jau būna plazminiai.

Pigiausiai televizorių, priklausomai nuo parduotuvės ir nuo tuo metu taikomų akcijų, galima nusipirkti nuo 60-70 eurų. Patys brangiausi televizoriai rinkoje gali kainuoti net iki 9-10 tūkst. eurų. Taigi tik patys turite nuspręsti, kokią sumą norite išleisti televizoriui ir kiek jums svarbi ši investicija. Už 500-600 eurų šiandien galima įsigyti pakankamai didelį ir kokybišką televizorių, tačiau investavę daugiau, gausite stulbinamos kokybės produktą. Tad rinktis – jums.

Dar palyginus neseniai rinką pasiekė ir pirmasis LED televizorius, todėl LED televizorių kainos yra aukštos ir prieinamos nedaugeliui. Pati LED technologija yra sudėtingesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *