Patarimai nusprendusiems klijuoti plyteles

Plytelės ir jų klijavimasPlytelės interjere yra labai praktiškas sprendimas, todėl plyteliu klijavimas ir toliau nepraranda savo aktualumo. Rinktis iš ko tikrai turime, nes asortimentas labai didelis. Kokias plyteles rinktis ir kaip jas klijuoti? Tai dažni klausimai, kuriuos užduoda pirkėjai tik ką pradėję domėtis plytelėmis.

Galima plyteles suskirstyti į kategorijas, kad būtų lengviau rinktis. Tai keraminės ir akmens masės plytelės. Keraminėmis vadinamos tos, kurios pagamintos iš presuotų molio dulkių ir yra deginamos aukštoje temperatūroje. Jos gali būti dekoruotos įvairiais raštais ir pagamintos įvairių spalvų. Keraminės plytelės pasižymi paprasta priežiūra, nes jas lengva nuvalyti. Kita kategorija – akmens masės plytelės. Jos pagal savybes panašios į keramines, tačiau pasižymi kitomis savybėmis: mažesniu vandens įgeriamumu ir atsparumu įbrėžimams. Žinoma, galima rasti ir kitokios kategorijos plyteles, tačiau mūsų šalyje jos nėra populiarios. Tai natūralaus akmens plytelės arba stiklo mozaikos plytelės.

Kita plytelių savybė – dydis. Tinkamai parinktas dydis labai svarbus, nes galima sukurti gražų interjerą, kai plytelių dydis tinka patalpai. Pavyzdžiui, didelės plytelės gali vizualiai padidinti patalpą, o mažos tinkamos tokiose patalpose, kuriose perimetras nėra standartinis. Taip pat svarbu pasirinkti ne tik plytelių dydį, bet ir formą. Jei pasirinksite stačiakampio formos plyteles, tai galite gauti dvejopą rezultatą, nes klijuojant stačiakampes plyteles horizontaliai – vizualiai padidinsite patalpą, o vertikaliai – galite sukurti aukštesnės patalpos vaizdą.

Renkantis plyteles labai svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą plytelių klasę. Pavyzdžiui, renkantis plyteles sienoms, galite rinktis 1-3 klasės kategorijos plyteles. Jeigu jums reikia plytelių ne sienoms, o grindims, tai atminkite, kad rinktis reikia aukštesnę, nei trečia klasė. Jeigu renkatės grindų plyteles gamybinėms patalpoms ar visuomeninio naudojimo patalpoms, kur bus intensyvus vaikščiojimas ar tam tikros technikos darbai, tai būtinai reikia rinktis aukščiausios kategorijos plyteles, kurios turės didelį atsparumą trinčiai.

Ne tik teisingas plytelių pasirinkimas garantuoja, kad plytelės tarnaus labai ilgai, bet ir tinkamas plyteliu klijavimas. Dėl šios priežasties tampa labai svarbu, kad pasirinktumėte patikimus ir daug darbo patirties plytelių klijavime turinčius meistrus. Tik tuomet jūs būsite ramūs, dėl to, kad plyteles jums suklijuos laikantis visų taisyklių. Visa tai užtikrins pačius geriausius rezultatus. Plytelės klijuojamos ne vieniems metams, todėl pasirinkti tinkamus meistrus tiesiog būtina. Juk nenorite, kad plytelės būtų suklijuotos kreivai ar atsirastų įtrūkimai, o gal visai nubyrėtų? Dėl to ieškokite profesionalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *