Mokesčiai turizmo srityje

Turbūt visiems iš karto akivaizdu, kad turint įmonę sostinėje kokios nors buhalterines paslaugos Vilniuje ir mokesčių normalus mokėjimas yra būtinas. Tuo tarpu, daugiau šešėlinių pinigų galima įtarti kaimuose ar kažkur, kur vystomas kaimo turizmas, prekyba, visiškai mažose gyvenvietėse, kur rečiau galimi patikrinimai. Finansinė ir mokestinė atsakomybė yra kiekvieno kažkokia apmokama veikla besiverčiančio žmogaus reikalas, tačiau kartu tai ir visos šalies reikalas. Kuo daugiau buhalterinių reikalų bus sutvarkoma sąžiningai, normaliai, tuo bus visiems geriau. Ir kuo daugiau lėšų nusės į šešėlį, tuo bus blogiau. Skaidrioje šalyje viskas turėtų būti vienodai apmokestinama.

Mokesčiai mieste

Buhalterija VilniujeUž ką žmonės moka, gyvendami mieste? Paimkime paprastą žmogų, darbuotoją, dirbantį kažkur miesto įmonėje. Jis susimoka mokesčius už daug skirtingų dalykų. Kai kurie mokesčiai yra mokami jo darbdavio ir tas žmogus net nežino, kad jie yra mokami. Tačiau tai, kad jis gamina vertę įmonei, jau iškart sukuria tuos pačius mokesčius. Taigi, tiesiogiai ar ne, jis moka mokesčius ir generuoja buhalterinę apskaitą. Kiekvienai įmonei, visų pirma, tenka mokėti nuomos mokestį. Tuo tarpu, tas, kas nuomoja patalpas, moka mokesčius valstybei už pajamas, gautas iš nuomos. Taip pat yra sumokami mokesčiai už darbuotoją kaip asmenį. Reikia mokėti socialinį draudimą kelių rūšių, gyventojų pajamų mokestį. Vėliau prasideda visokie pridėtinės vertės mokesčiai tada, kai skaičiuojamos išlaidos ir pajamos. Juk viskas kažkurioje įmonėje turi būti paremta tais mokesčiais. Turi būti perkamos prekės arba žaliavos, gaminama produkcija arba teikiamos paslaugos, nuo jų mokami mokesčiai. Įdarbinus žmones, už juos taip pat tenka nemažai mokėti. Ir už tai, kad jie drausti arba ne, ir už jų atostogas, išeitines, motinystės atostogas. Kol kas buhalterinė apskaita Vilniuje įmonėms yra gana sudėtinga. Naujasis darbo kodeksas galėtų šiek tiek palengvinti mokestinę naštą. Tačiau tikriausiai tai būtų dar negreit, nes reikia, kad kodeksas ne tik darbdaviams lengvintų biurokratinius slenksčius, bet ir suteiktų apsaugą darbuotojui.

Mokesčiai kaime

Tikriausiai kaimo turizmas yra ta sritis, kuri verčiasi bene labiausiai sąžiningai iš visų galimų veiklų kaime. Daug daugiau veiklų yra neapmokestinama. Kai kaimo turizmas sulaukia klientų iš miestų ir iš užsienio, jie privalo elgtis sąžiningai. Tačiau pardavimai ir paslaugų mainai, kurie vyksta vietos bendruomenėse, dažnai būna neapmokestinami, įvykdomi pagal susitarimą. Tačiau buhalterinė apskaita pagal mūsų įstatymus turi būti atliekama visur.

Viena mintis apie „Mokesčiai turizmo srityje“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *