Miesto šviesos – automobilių šviesos

Gal bmw e39 angel eyes savaime ir neskamba romantiškai, tačiau miesto šviesų kontekste visos miesto šviesos visuomet galiausiai susilieja į kažkokį gražų šviesų peizažą… Ir automobilių žibintų šviesa – viena iš tų šviesų.

Judančios šviesos – automobilių

BMW žibintaiJei mašinų xenonai veikia gerai, tuomet automobilio važiavimas naktį per miestą nelieka nepastebėtas. Jo žibintai sukelia šviesos srautus, reikalingus tam, kad mašina būtų matoma. Žmonės namuose, kurie yra išjungę namų šviesas, visuomet gali matyti tokius nuolat besikeičiančius šviesos ruožus, o kartais namie, siena "pravažiuoja" ir ištisi paveikslai, kuriuos ir sudaro pravažiuojančio automobilio šviesa. Tai virsta savotišku kino teatru. Juk ir kinas veikia tuomet, kai ant plokštumos projektuojama šviesa sukuria vaizdą. Dar artimiau būtų – šešėlių teatras. Judančios automobilių šviesos sukelia vaizdinius ant kambario sienų, dažnai praslenka medžių šakų, pastatų, stulpų, miesto detalių formų šešėliai.

Statiškos šviesos – architektų nuopelnas

Kitos miesto šviesos yra nejudančios, ir už jas dėkoti reikėtų miesto architektams, kurie planavo, kur bus pakabinti gatvių žibintai. Žinoma, drauge jie planavo ir kelių vietas, o būtent keliuose juk pravažiuos automobilių šviesos. Tačiau, kaip bebūtų, statiškos šviesos yra svarbus miesto elementas. Ir iš paukščio skrydžio naktį tai labai gerai matosi. Kai skrendame lėktuvu, kai leidžiamės Vilniaus oro uoste, prieš tai dar praskrendame virš mieto ir matome jo šviesas. Jeigu dar ne naktis – šviečia ir automobilių šviesos, iš aukštai galime matyti, kaip jos juda. Jeigu jau vėlus vakaras, automobilių šviesų mažiau, pagrinde tik šviečia kelių ir namų šviesos.

Gamtos šviesų nelieka

Deja, jei naktį ir švies supermėnulis, jei tai bus didžiausia per jūsų gyvenimą prie žemės priartėjusi pilnatis, apie ją jums papasakos žmonės, gyvenantys kaime. O štai mieste toks gamtos reiškinys dažniau liks nepastebėtas. Nėra ko nusiminti – turime šviesias žiemas mieste, ir elektros niekas neatjungia, taigi, miestas šviečia. Ir automobilių šviesos nuolat pralekia, gyvenimas pulsuoja ir naktį. Tačiau kitaip yra kaimuose. Ten viskas priklauso nuo gamtos sąlygų. Ir tikrai – jeigu šviesu, tuomet šviesu. Jeigu naktis, tai apšviesti gali tik pilnatis ir žvaigždės, o kartais, kai sekasi, pilnatis apšviečia sniegą ir laukai ima šviesti. Ir visgi labiau pasitikėti galima tik miesto apšvietimu, kai kaime virš laukų šviesa visgi yra nepastovus reiškinys. Atšvaitai lyg mėnuliai mieste – atspindi šviesą, bet jos neskleidžia, todėl pėstiesiems jie yra būtini.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *