Ko nežinosite, prieš statant namą

Namai iš karkasoJurgis sako, kad nesitikėjo, jog karkasiniai namai Vilniuje jam taip pakeis suvokimą apie daug dalykų. Vyras ėmėsi savo gyvenimo svajonės, namo statymo, prieš porą metų. Tada jis turėjo vieną požiūrį, kiek kainuoja statybos, kaip viskas vyksta, o dabar jis gali pasakyti, kad nereikia puoselėti iliuzijų, jog viskas bus vienaip ar kitaip. Iš tiesų viskas būna labai įvairiai, ir tik praktikoje statydamas namą susiduri su kai kuriais dalykais bei išvis sužinai, kad jie egzistuoja. Kalbamės su Jurgiu ir prašome pasidalinti patirtimi.

Kokį namą buvai suplanavęs statyti? Karkasinį?

Taip, tai turėjo būti standartinis karkasinis namas dviejų aukštų. Apdaila turėjo būti baltas tinkas, stogas žalias iš skardos. Gražus namas, bet ne tokia „degalinė“, kokias dabar visi statosi, o labiau panašus į klasikinį, kaip iš filmų.

Kokius poreikius namas turėjo patenkinti?

Namas pirmame aukšte turėjo turėti pirtį, garažą, ūkinės paskirties patalpą, koridorius. Tai vietos, kur galima atlikti tam tikrus poreikius, tačiau tai dar nėra gyvenamosios patalpos. Visos gyvenamosios patalpos – antrame aukšte. Ten virtuvė, du vaikų kambariai, darbo kambarys, svetainė, miegamasis. Nutarėme, kad tiek kambarių užteks, daugiau vaikų lyg ir neplanavome, nors kas žino, kiek jų dar gal bus. Tačiau apsistojome ties tokiu planu, o netikėtumai jau yra kitas klausimas, jiems nebūni pasirengęs. Kuo smagu tokioje vietoje ir tokiame name? Kad per langą visą laiką matai, kaip atsiveria puikios panoramos, nuo terasos – tikras gamtos vaizdas.

Su kokiais pirmaisiais sunkumais susidūrei?

Pirmiausia paaiškėjo, kad strigs visos paskolos dėl to, kad turiu vaikų, ir reikia daugiau papildomų popierių. Negana to, keblumų kelia ir tai, kad dirbu su užsienio įmonėmis ir esu laisvai samdomas specialistas. Bankas nenori duoti paskolų, nes tai kelia sunkumų. Todėl daug laiko sugaišo būtent šie pasiruošiamieji namo statybos darbai.

Kas buvo sunkiausia statant namą?

Gal išlaikyti kantrybę, kol stumdėsi visi tie popieriai. O kol dar nepradedi statyti namo, tai visi ir nuolat ateina, tau sako, ką daryti, kodėl tavo projektas blogas ir t. t. Ir tau dėl to gali pašlyti nervai, todėl reikia labai tikėti savimi ir tuo, ką darai.

Ką patartum kitiems, norintiems statyti karkasinius namus?

Nesustoti, jeigu jau pradėjote, nepalikti vieno nebaigto bunkerio priemiestyje, nes tokių jau ir taip yra daug neužbaigtų.

Sėkmės naujuose namuose!

Viena mintis apie „Ko nežinosite, prieš statant namą“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *