Kelioniniai peiliai: kokį pasiimti?

Kokybiškas peilis – nepakeičiamas įrankis kelionėje, kuris gelbėja tiek įprastose, tiek ekstremaliose situacijose. Rimtas keliautojas privalo turėti aštrų, tvirtos geležtės peilį. Tiesa, šių pasirinkimas išties didelis. Praktika rodo, kad kelionėse didžiausią naudą suteikia kompaktiški sveicariski peiliai, tačiau būtina įvertinti ir kitus variantus. Visais atvejais rekomenduojame rinktis žinomų gamintojų produkciją, kuri džiugins savo ilgaamžiškumu ir patogiu naudojimu.

Svarbiausia – atsargumas

Visų pirma, prisiminkite, kad peilis – pavojingas ginklas, todėl jo turėjimas reikalauja daugiau atsakomybės. Kelionėms rinkitės sulankstomus peilius, kurie nekels pavojaus jūsų saugumui, o fiksuotos geležtės įrankius laikykite saugiuose dėkluose. Primename, kad peiliai neturėtų būti nešiojami kasdien, taip pat juos draudžiama neštis į oro uostą ar kitas vietas, kuriose lankosi didelis skaičius žmonių. Peilio nereikėtų traukti ir stresinėse situacijose, kadangi rizikuojate savo ir kitų žmonių saugumu.

Sulankstomų peiliukų privalumai

Peiliai iš ŠveicarijosŠveicariški peiliukai ir daugiafunkciai sulankstomi įrankiai – naudingas pasirinkimas įvairioms situacijoms. Toks peilis naudojamas daugeliui darbų – kadangi daugiafunkciniai įrankiai atlieka įvairias papildomas funkcijas, juos galite pritaikyti tiek smulkesnių, tiek stambesnių medžiagų pjovimui, butelių ir konservų dėžučių atidarymui, skylių pradūrimui, smulkių daiktų suėmimui ir t. t. Paprastai daugiafunkcinius įrankius sudaro skirtingos geležtės peiliai, pincetas, žirklutės, yla, kamščiatraukis, atidarytuvas. Iš kitos pusės, kelionėms reikalingas ir patvarus bei tvirtas, didesnės geležtės peilis.

Saugus ir patogus turistinių peilių nešiojimas

Jei kelionei renkatės sulankstomą peilį, įsitikinkite, kad jo mechanizmas atitinka maksimalius kokybės reikalavimus. Ekstremaliose situacijose naudojami viena ranka atlenkiami peiliai. Tuo pačiu, mechanizmas turi atlaikyti itin dideles apkrovas, kad nesusilenktų savaime. Jei renkatės nelenkiamos geležtės įrankius, įsigykite kokybiškus peilių dėklus, kurie tvirtinami prie drabužių (liemenės, diržo ir t. t.). Paprastai turistiniai peiliai komplektuojami su patvariais ir aplinkos poveikiui atspariais dėklais.

Peilių geležtė ir rankena

Kad būtumėte tikri peilių kokybe, turite įvertinti du esminius atrankos kriterijus – peilio geležtę ir rankeną. Rinkitės peilius, kurių gamybai naudojamas aukštos kokybės plienas, atsparus rūdims ir temperatūrų pokyčiams. Daugelis šiuolaikinių modelių pasižymi itin kokybiškomis geležtėmis, ilgai išlaikančiomis aštrumą. Kelioniniai peiliai privalo turėti ir tvirtą, neslidžią rankeną, kurią galėtumėte išlaikyti net ir šlapiomis rankomis. Daugelis peilių turi ergonomiškas, grubaus paviršiaus rankenas, idealiai prisitaikančias prie rankos. Žinomų gamintojų peiliai gali būti naudojami ekstremaliose situacijose, užtikrina įrankio ilgaamžiškumą ir patvarumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *