Prieš atiduodant mašiną į šrotą – apžiūrime dalis

Dalys automobiliuiPirmasis sniegas Tomui nebuvo gera žadantis, mat už valandos nuo tada, kai jis iškrito, Tomo mašinos autodalys po vieną jau kai kurios mėtėsi ant kelio… Per didelis greitis, pirmas sniegas, nebarstytas kelias, staigus posūkis ir kelionė link stulpo. Dabar Tomas juokiasi, kad labai gerai baigėsi, jog pavyko taip paprastai išsisukti ir bent jau patys keleiviai, nei jis pats, vairuotojas, nenukentėjo. Tačiau mašinai teko pasakyti sudie. Ji ir šiaip jau buvo sena, buvo planuojama, kad teks ją išmesti į vadinamąjį šrotą, arba atiduoti dalimis. Tačiau galbūt niekas nesitikėjo, kad tą teks padaryti taip greitai. Iš pradžių Tomas dar skambino vilkiko vairuotojui, kad šis atvažiuotų nutraukti, tačiau galiausiai teko pripažinti, jog tokios paslaugos kainuotų daugiau nei pati sena ir sudaužyta mašina. Taigi, Tomas nusprendė, kad kviestis šrotą būtų paprasčiau. Jie patys atvažiuoja, nemokamai nusitempia mašiną ir dar pinigus sumoka. Tačiau prieš visiškai išmetant į metalo laužą – dar reikia kai ką patikrinti mašinoje.

Ratai

Viena iš detalių, kurias visada galima gana brangiai paimti iš senos mašinos, yra ratai. Gal ne patys ratai, bet padangos tai tikrai. Jeigu jūsų automobiliui buvo neseniai užmautos naujos padangos, vasarinės ar žieminės, tuomet jas verta nusiimti ir pasidėti kur nors garaže. Kada nors gal panaudosite prie kitos mašinos, o gal ir parduosite. Visada yra žmonių, kurie mieliau dvigubai pigiau nusipirks naudotas padangas, o ne plos pilną kainą ir pirks naujas.

Katalizatorius

Šiaip ši dalis reikalinga geresniam oro srauto palaikymui ir duslintuvo veikimui, tačiau ją išėmus, automobilis vis tiek veikia. Labai retai į metalo laužo supirktuvę atvyksta senų automobilių, kuriuose vis dar būtų katalizatorius. Kadangi jis, tiesą sakant, yra gana brangus metalas. Kaip pati dalis ji nėra labai reikalinga, tačiau ją parduoti galima tiesiog dėl brangaus metalo, iš kurio yra padaryta.

Stiklai ir lempos

Taip pat automobilis turi stiklus, kurie gali būti dar visai geros būklės, ir gal juos taip pat verta išimti, pasilikti sau arba atskirai parduoti.

Veidrodėliai

Kartais prireikia kam nors kokio nors seno modelio veidrodėlio, tačiau nepavyksta jo gauti. Naujas kainuoja labai daug. Tad verta ir patiems naudoti to paties modelio mašinas, kad visada turėtumėte atsarginių detalių. Veidrodėliai yra kaip kokios itin atsikišusios ir už visko kliūnančios ausys, todėl jie dažnai nulūžta, sudaužomi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *