Kam reikalinga baseinų įranga ir cheminės priemonės vandens gerinimui?

Nors Lietuvoje kiekvienais metais įrengiama vis daugiau baseinų, daugeliui tautiečių ši sritis atrodo itin prabangi, t. y. reikalaujanti milžiniškų lėšų ir neatsiperkanti – juk Lietuvoje vasara tęsiasi vos tris mėnesius. Vis dėlto, minėtosios srities ekspertai teigia, kad šis požiūris iš esmės klaidingas. Visų pirma, nei baseinų įranga, nei jų įrengimas nereikalauja tokių didelių investicijų kaip prieš kelias dešimtis metų, antra, baseinai gali būti montuojami ne tik lauke, bet ir vidaus patalpose, todėl maudynėmis galite mėgautis visus metus.

Žinomų gamintojų įranga ar pigūs analogai?

BaseinaiKalbant apie baseinų įrangą, verta atkreipti dėmesį, kad čia galima rinktis kelių kategorijų prekes – profesionalią įrangą ir pigesnius jos analogus. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau investicijos, skirtos žinomo gamintojo prekėms, yra kur kas optimalesnis pasirinkimas, visų pirma dėl to, kad tokia įranga siejama su patikimesniais ir produktyvesniais rezultatais, ilgalaikiu naudojimu ir universalumu.

Baseinų įranga ir cheminės priemonės

Vienas svarbiausių baseino priežiūros darbų yra vandens kokybės užtikrinimas. Norint išlaikyti skaidrų ir švarų vandenį, jums bus reikalingi ne tik kokybiški vandens filtrai, bet ir profesionali baseino chemija. Stovinčiame ir neprižiūrėtame vandenyje vystosi mikroorganizmai, bakterijos, grybeliai ir dumbliai, kurie gali tapti įvairių infekcijų priežastimi. Ir nors vandens filtravimas padeda mažinti mikroorganizmų dauginimosi procesus, vandens drumstumą ir nuosėdų susidarymą, be specialių chemijos priemonių tikrai neišsiversite. Iš kitos pusės, kad vanduo išlaikytų savo spindesį, o jūsų neerzintų nemalonus kvapas, vien chemikalų taip pat neužteks – jums bus reikalinga ir profesionali baseinų įranga. Tiesa, primename, kad filtrai turi būti parenkami, atsižvelgiant į konkrečias sąlygas, t. y. baseino dydį, jo tiesioginę paskirtį ir maudynių dažnumą. Vandens valymo įranga neatsiejama ir nuo specialių purkštukų, montuojamų baseino sienose, kurie nukreipia nešvarumus link filtro.

Papildomos baseinų priežiūros priemonės

Vandens dezinfekcijai paprastai naudojamas chloras, tačiau daugelis žmonių teigia, kad chloro kvapas juos erzina. Kiek brangesnis sprendimas, padedantis išvengti nemalonaus kvapo, yra deguonies tabletės, specialios priemonės su bromu. Baseino vandeniui reikalingi ir kitų tipų chemikalai, skirti rūgštingumo ir šarmo reguliacijai, dumblių naikinimui.

Vidaus baseinams būtina profesionali šildymo įranga, padedanti palaikyti pageidaujamą temperatūrą. Kalbant apie lauko baseinų įrangą, paprastai naudojamos tvirtos apsauginės uždangos, apsaugančios vandenį nuo užteršimo ir padedančios išlaikyti pastovią temperatūrą. Primename, kad įrengiant baseinus būtina pagalvoti ir apie jų apdailą – šiuo atveju dažniausiai pasirenkamos subtilios keraminės plytelės ar stiklo mozaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *