Kaip išvengti pavojų prie ežero

Nors sodybos prie ezero vasarą ir vilioja tiek poilsiautojus, tiek švenčiančius įvairias šventes, kartais ten pasitaiko nelaimių. Deja, po skaudžių dalykų beveik visada pasigirsta ir frazė – buvo patys kalti. Vadinasi, išvykus poilsiauti prie ežero, reikia mokėti patiems susitvarkyti ir nekelti pavojaus nei sau, nei kitiems. Jeigu nutarėte nuomotis sodybos prie ezero vietelę, tuomet susipažinkite su dalykais, kurių jums ten bus negalima daryti.

Fejerverkai

SodybosJeigu išsinuomojote sodybą, tikriausiai ji vis tiek stovi ne viena 100 kvadratinių metrų plote. Aplink yra namų, kažkas gyvena, kažkas miega naktimis. Jūsų užduotis yra atsipalaiduoti, bet ne kaip laukiniams, nemačiusiems civilizacijos. Labai dažnai žmonės skundžiasi, kad žmonės, kurie išnuomoja pramogų erdves, leidžia svečiams leisti fejerverkus, nes tai esą ne jų atsakomybė. Iš tiesų, fejerverkai yra nelegalu, ir jeigu kažkur gyvenvietėje yra nuomojama sodyba, tai gali būti, kad žmonės ten kiekvieną naktį šaudo saliutus, vis už kitą progą. Jums nederėtų to daryti, nes tai trukdo kaimynams, yra nelegalu ir jūs galite gauti baudą, jeigu laiku atvažiuos policija. Taip pat, jeigu šaudysite būdami neblaivūs, rizikuojate susisprogdinti, apdegti.

Maudymasis

Kai sodybos yra prieš ežero, visada atsiranda ir papildomų grėsmių dėl maudynių. Dėl to turite atsargiai maudytis. Geriausia tą daryti dieną, kada visi vieni kitus gerai matote. Jokiu būdu neikite maudytis išgėrę, nes alkoholis ir vanduo yra priešai. Taip tikrai galite prarasti gyvybę – bet juk ne to atvažiavote į sodybą? Jeigu matote vieną kvailą draugą, kuris vis tiek girtas eina maudytis, būkite protingi ir jėga jį sulaikykite. Taip pat maudynių metu būkite dėmesingi bei prižiūrėkite savo vaikus.

Alkoholis

Apskritai, labai dažnai visos bėdos kyla iš alkoholio. Tad visiems verta turėti savo limitus. Jeigu yra agresyvių, smurtauti linkusių žmonių, tokių geriau nesivežti prie ežero, nes dar sukels konfliktą su vietiniais žmonėmis, ko jūs išvis nenorėtume. Be to, negerai, kai sodyboje nelieka nė vieno blaivo. Žinoma, būti blaivu tarp geriančių visada yra baisiai liūdnas dalykas. Tad galima bent keliems žmonėms išlikti blaiviems, o geriausia, jeigu niekas neprisigertų. Girti žmonės sodyboje gali sukelti daug pavojų: su laužu ką nors padegti, užlipti ant iešmo, susižeisti, pasidaryti agresyviais, nuspręsti išsimaudyti, eiti į pirtį, sėsti už vairo ir pan. Dažnai žmonės, kurie būna mieste, mažiau pakvaišta. O sodyboje visiškai atsipalaiduojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *