Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujinis šildymas neabejotinai užima vis aukštesnes pozicijas mūsų šalyje tarp namų šildymo alternatyvų. Esminis klausimas, kuris neduoda ramybės pirkėjams – kaip išsirinkti dujinį katilą? Įvairių pasirinkimo kriterijų yra labai daug, tačiau kai kurie iš jų yra labai svarbūs, todėl verta į juos atsižvelgti, kai renkatės naują dujinį katilą savo namams.

Dujiniai katilaiEsminis kriterijus, kuris būtinai turi rūpėti pirkėjui – katilo galingumas. Tiksliau tai galima būtų išreikšti kaip tinkamo katilo galingumo parinkimo. Tai atliekama tiksliai apskaičiuojant, koks katilo galingumas bus tinkamas konkrečiam pastatui. Reikės žinoti pastato dydį kvadratais, įvertinti pastato apšiltinimą ir kitus svarbius niuansus, kurie turi įtakos namo šilumai. Kuo geriau apšiltintos sienos, grindys ir stogas, tuo mažiau šilumos reikės pagaminti. Taip pat svarbu tinkamai parinkti katilo galingumą atsižvelgiant į kvadratūrą. Kuo didesnės patalpos, tuo galingesnio dujinio katilo reikės. Svarbu paminėti, kad neverta patiems atlikti skaičiavimų, o šiuos darbus patikėti profesionalams, kurie užsiima katilų pardavimu ir arba montavimu. Jie tiksliai įvertins šilumos poreikius, pastato apšiltinimą, galimus šilumos nuostolius ir dydį. Atminkite, kad netinkamai parinktas katilo galingumas gali lemti dideles sąskaitas už šildymą ar šildymo sistemos gedimus. Dėl šių priežasčių reikia pasirinkti tinkamą katilo galingumą.

Kitas svarbus kriterijus – namo gyventojų poreikiai karštam vandens paruošimui. Reikia įvertinti, kiek gyventojų reikės ruošti karštą vandenį. Priklausomai nuo pastato dydžio, galima rinktis dujinį katilą su momentiniu vandens pašildymu, pavyzdžiui, toks katilas bus tinkamas pasirinkimas mažose patalpose, kur nėra galimybės turėti katilinę ar karšto vandens paruošimas bus skirtas mažai šeima. Visais kitais atvejais verta galvoti apie stacionarų karšto vandens ruošimą.

Ne mažiau svarbus pasirinkimo kriterijus – rinktis kokybišką dujinį katilą. Čia reikėtų pradėti nuo to, kad reikia pirmiausia rinktis patikimą pardavėją, kuris prekiauja dujiniais katilais. Tai padaryti nėra sudėtinga – rinkitės tik patikrintus ir oficialiai dirbančius pardavėjus. Tokiu atveju turėsite garantiją. Kitas niuansas – rinktis patikimų gamintojų katilus. Pavadinimus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, sužinosite iš pasirinktų pardavėjų. Visa tai leis jums nesuklysti ir nusipirkti kokybišką dujinį katilą.

Visi nori šiltų ir jaukių namų, tačiau ne visi turi noro ar galimybių šildyti namus malkomis ar anglimis, todėl dairomasi kitų būdų. Vienas iš populiariausių – dujinis šildymas. Tai tikrai paprastas būdas, kuris leis mėgautis namų šiluma be didesnių pastangų. Tereikia išsirinkti tinkamą dujinį katilą.

Viena mintis apie „Kaip išsirinkti dujinį katilą?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *