Gaisrui malšinti – priešgaisrinės siurblinės

Prekybos centrai, požeminiai ir daugiaaukščiai garažai, sandėliai, biurai, visuomeninės paskirties pastatai – tai vietos, kuriose kasdien apsilanko ypač daug žmonių. Kilus gaisrui, pavojus gali grėsti ir lankytojų gyvybėms, todėl pastatų saugumo, projektuotojų ir statybos normų reikalavimai teigia, jog tokio tipo pastatuose turi būti diegiamos priešgaisrinės siurblinės stotys. Kadangi saugumas yra turbūt vienas svarbiausių tokių pastatų reikalavimų, įrengimų pramonei, energetikai ir buičiai specialistai technobaltic.lt skaitytoją supažindina su priešgaisriniais siurbliais ir jų veikimo principu.

TechnobalticPriešgaisrinės siurblinės darbo principas paprastas – sistema automatiškai paleidžiama, kai slėgis priešgaisriniame vandentiekyje nukrenta iki nustatytos minimalios padalos. Kilus gaisro pavojui, visų pirma įsijungia pagalbinis slėgio palaikymo siurblys, bet jei jis nepajėgus atstatyti reikiamą slėgį vamzdynuose, automatiškai paleidžiamas pagrindinis priešgaisrinis vandens siurblys. Jei priešgaisrinė siurblinė sukomplektuota keliais vandens siurbliais, tai jų paleidimas remiasi kaskadiniu principu, t. y. siurbliai yra paleidžiami vienas po kito.

Svarbu pastebėti, kad toks automatinis veikimo principas vyrauja ne visada – kai kuriose vandens siurblių gesinimo siurblinėse paleidimas pagrįstas automatiniu principu, o siurblių išjungimas yra rankinis, todėl siurbliai gali tiekti vandenį iki tol, kol nebus išjungti pastato darbuotojų.

Su vandens rezervuarais ir priešgaisriniais paskirstomaisiais vamzdynais sujungtos priešgaisrinės siurblinės sudaro patikimą vandens tiekimo sistemą gaisro atveju. Tiesa, dėl daugiafunkciškumo gesinimo stotys yra naudojamos vadinamose „šlapio“ ar „sauso“ priešgaisrinio vandentiekio sistemose arba sistemose su putų gesinimu. Būtent todėl, kaip jau minėta, gesinimo stotys plačiai naudojamos įvairios paskirties objektuose – nuo prekybos centrų iki garažų.

Taip pat viena priešgaisrinėms siurblinėms būdingų ypatybių – bendras rėmas, ant kurio sumontuoti visi gesinimo stoties komponentai. Didelės gesinimo stotys turi rėmą iš kelių modulių. Dėl to yra palengvinamas siurblinės transportavimas ir montavimas.

Priešgaisrinės siurblinės ir jų konstrukcijos būna išties įvairios: su elektriniais arba dyzeliniais siurbliais, atviro arba konteinerinio tipo, vieno arba kelių modulių. Plačiau apie priešgaisrines siurblines galite pasiskaityti svetainėje technobaltic.lt, kur kartu pateikiamas visas konstrukcijų ir konstrukcinių ypatybių sąrašas bei informacija apie kitokius įrengimus pramonei, energetikai, buičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *