Dantų implantacija – modernus nedaug kainuojantis būdas atstatyti prarastus dantis

KainosJei burnoje trūksta bent vieno danties, tai visada sudaro tam tikrų nepatogumų, ir nukenčia bendras estetinis vaizdas. Dėl datų trūkumo pakinta sąkandis, veidas gali įdubti ar net pasikeisti jo aukštis. Norint to išvengti, verta pasvarstyti apie implantus – dantų implantavimas šiandien yra gana populiari procedūra, kuri leidžia kokybiškai atstatyti trūkstamus dantis. Nors kartais baiminamasi, kad dantų implantavimo kaina gali būti pernelyg aukšta, tačiau tai nėra tiesa – galima rasti tokių klinikų, kuriose kainos būtų priimtinos. Be to, svarbu paminėti ir tai, kad dantų implantai tarnauja maždaug 15-40 metų ar dar ilgiau, todėl tikrai ilgą laiką neteks galvoti apie implantų keitimą.

Paprasta ir neskausminga procedūra

Dantų implantavimas yra atliekamas naudojant nuskausminimą, tad procedūros metu nebus jaučiamas skausmas. Vizito pas odontologo metu bus įvertinta jūsų dantų būklė, ir nustatoma, ar pakanka kaulinio audinio, kad būtų galima įtvirtinti implantą. Tuo atveju, jei kaulinis audinys nėra pakankamas, bus skiriamas kaulo priauginimas, ir po to bus galima atlikti implanto įsodinimą. Po to, kai tai bus atlikta, implantas bus paliekamas prigyti (sėkmės atvejai sudaro 97-98 procentų), ir šis laikotarpis gali tęstis iki maždaug pusės metų. Šiuo laikotarpiu ant dantų implanto bus pritvirtinamas laikinas danties vainikėlis, kuris paprastai yra gaminamas iš plastiko. Kai implantas jau bus prigijęs, bus uždedamas pastovus danties vainikėlis, pagamintas iš kur kas patvaresnių medžiagų.

Kokius dantų protezus, tvirtinamus ant implantų, vertėtų pasirinkti?

https://www.protezavimas-implantavimas.lt/lt/proceduros/protezavimas/dantu-protezavimas/

Dantų protezai, kurie yra tvirtinami ant implantų, gali būti pagaminti iš metalo arba cirkonio keramikos. Pacientai, įvertinę abiejų šių galimybių privalumus ir trūkumus, gali nuspręsti, kuris šių pasirinkimų gali geriausiai pasiteisinti, taigi, kuri galimybė yra palankesnė?

  • Metalo keramikos protezai yra pigesni nei cirkonio keramikos, tad toks pasirinkimas yra gana populiarus. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kada pacientui pasireiškia alergija šiai medžiagai arba burnoje yra jaučiamas metalo skonis, kuris sukelia tam tikrų nepatogumų. Taip pat metalo keramikos protezai nėra pralaidūs šviesai, todėl tam tikrame apšvietime gali atrodyti nenatūraliai;
  • Cirkonio keramikos protezai yra brangesni, tačiau atrodo kur kas natūraliau. Cirkonio keramikos protezai puikiai tinka protezuoti ir krūminius, ir priekinius dantis, nes jie yra pralaidūs šviesai, ir esant bet kokiam apšvietimui atrodys kaip natūralūs dantys. Be to, cirkonio keramiką organizmas puikiai priima, tad galite būti užtikrinti, kad tai nesukels alerginės reakcijos.

Ir iš cirkonio, ir iš metalo keramikos pagaminti dantų protezai yra patvarūs ir tarnauja tikrai ilgą laiką, tad galite būti garantuoti, kad protezų greitu metu neteks keisti naujais.

Kodėl verta rinktis dantų implantaciją?

Nors yra galimybė rinktis ir kius metodus, leidžiančius atstatyti prarastus dantis, tačiau dantų implantavimas gali garantuoti maksimalų komfortą bei estetinį vaizdą. Atstačius dantis galima išvengti žandikaulio nykimo ir veido formos pasikeitimų, o kramtymo funkcija bus visavertė. Kadangi dantų implantai visada gali užtikrinti ilgaamžį rezultatą, toks pasirinkimas tikrai gali būti labai palankus, tačiau visada svarbu pasikonsultuoti su odontologu, kuris galėtų įvertinti jūsų dantų būklę ir rekomenduoti tinkamiausią sprendimą

2 mintys apie „Dantų implantacija – modernus nedaug kainuojantis būdas atstatyti prarastus dantis“

  1. Tikrai nereikia bijoti implantacijos ir mitas, kad jos reikia tik vyresniems. Visada geriau su gydytoju pasikonsultuoti ir tuomet nuspręsti, koks gydymas reikalingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *