Natūralus medis interjere

Medinės lovosŠiuo metu rinka užtvindyta pigiais korpusiniais baldais iš medžio drožlių plokščių, tačiau vis dar yra žmonių, vertinančių ir tai, kas tikra – natūralų medį, akmenį, keramiką, odą ir metalą. Jų namus puošia mediniai langai ir durys, marmuro ar granito stalviršiai, medžio masyvo grindys ir baldai. Jų interjere nepamatysite plastikinių langų ir durų, laminuotos grindų dangos, netikros odos ar kitų pigių dirbtinų detalių.

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama – naujajai moderniųjų technologijų kartai medis dažnai asocijuojasi tik su kaimo sodybomis ar antikvariniais baroko stiliaus baldais. Visgi yra tūkstančiai pavyzdžių, kur medis dera ir šiuolaikiniame modernaus dizaino interjere, puikiai jį papildydamas bei suteikdamas jaukumo. Nors medis nėra brangi žaliava, medinės apdailos detalės matomos net ir šiuolaikiniuose prabangiausiuose automobiliuose, brangiausiose jachtose, aukšto lygio garso aparatūroje, muzikos instrumentuose.

Iš medžio masyvo gaminami ir itin šiuolaikiški, modernūs baldai. Šiandieninės medžio apdorojimo technologijos, modernios kompiuterizuotos staklės leidžia iš medienos pagaminti net įmantriausių formų daiktus. Net ir tokie elementarūs baldai kaip medinės lovos gali puošti miegamojo kambarį kaip tikras meno kūrinys – elegantiška, traukianti dėmesį, kelianti ne tik kokybiško gaminio įspūdį, bet ir šiltus jausmus. Natūralu, kad tokie daiktai nėra pigūs, tačiau jie turi ir išliekamąją vertę, rodo gerą savininkų skonį.

Kuo žavi medis?

Skaityti straipsnį “Natūralus medis interjere” »

Kodėl mes nebegalime būti be savo telefono?

Nesvarbu, ar jūsų kišenėje iPhone X 10 priedai ir pats telefonas, ar senesnės kartos prieš 10 metų pirktas Hueway – jūs tikriausiai esate priklausomas nuo šio išmanaus ar kiek lėtesnio prietaiso. Kodėl taip nutiko, kad esame priklausomi nuo savo telefonų?

Telefoną visada turime su savimi, tikriname dažniau nei reikia

IPhoneGalite paklausti pas bet kurį žmogų, o pirmiausiai pas save, kaip dažnai tikriname telefoną. Prisiminkime laikus, kai namuose kabodavo stacionarus, vadinamasis laidinis telefonas, ir jo tikrinti nereikėdavo taip dažnai. Jo išvis nereikėdavo tikrinti. Neidavome prie jo ir neklausydavome, ar kas nors neskambins. Jeigu turėdavome auto atsakiklį, palaukdavome kelias dienas, tik tada išklausydavome žinutes. O kas yra su dabartiniais išmaniaisiais telefonais? Dieną į jį žvilgčiojame kone visą parą. Nuolat bandome pažiūrėti, kas rašo. Tikriname internetą, kartais, kai naktį nesimiega, nors ir žinome, jog nederėtų – per telefoną įsijungiame naujienų portalus. Tai – labai blogas dalykas ir jo daryti nereikėtų. Mums reikėtų išmokti ir vėl sugrįžti prie laiko vientisumo be nervingumo, be nuolatinio telefono tikrinimo, išmokti gyventi šia diena. Telefoną naudoti pagal paskirtį, o ne dėl jo tikrinimo.

Psichologinė priklausomybė: santykių su žmonėmis imitavimas

Skaityti straipsnį “Kodėl mes nebegalime būti be savo telefono?” »