Natūralus medis interjere

Medinės lovosŠiuo metu rinka užtvindyta pigiais korpusiniais baldais iš medžio drožlių plokščių, tačiau vis dar yra žmonių, vertinančių ir tai, kas tikra – natūralų medį, akmenį, keramiką, odą ir metalą. Jų namus puošia mediniai langai ir durys, marmuro ar granito stalviršiai, medžio masyvo grindys ir baldai. Jų interjere nepamatysite plastikinių langų ir durų, laminuotos grindų dangos, netikros odos ar kitų pigių dirbtinų detalių.

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama – naujajai moderniųjų technologijų kartai medis dažnai asocijuojasi tik su kaimo sodybomis ar antikvariniais baroko stiliaus baldais. Visgi yra tūkstančiai pavyzdžių, kur medis dera ir šiuolaikiniame modernaus dizaino interjere, puikiai jį papildydamas bei suteikdamas jaukumo. Nors medis nėra brangi žaliava, medinės apdailos detalės matomos net ir šiuolaikiniuose prabangiausiuose automobiliuose, brangiausiose jachtose, aukšto lygio garso aparatūroje, muzikos instrumentuose.

Iš medžio masyvo gaminami ir itin šiuolaikiški, modernūs baldai. Šiandieninės medžio apdorojimo technologijos, modernios kompiuterizuotos staklės leidžia iš medienos pagaminti net įmantriausių formų daiktus. Net ir tokie elementarūs baldai kaip medinės lovos gali puošti miegamojo kambarį kaip tikras meno kūrinys – elegantiška, traukianti dėmesį, kelianti ne tik kokybiško gaminio įspūdį, bet ir šiltus jausmus. Natūralu, kad tokie daiktai nėra pigūs, tačiau jie turi ir išliekamąją vertę, rodo gerą savininkų skonį.

Kuo žavi medis?

Pastebima keista tendencija, kad net plastikiniai baldai, langai, nemedinės durys ir kitos interjero detalės ypač dažnai gaminamos su medžio apdailos imitacija, jau nekalbant apie laminuotą grindų dangą, kurią 99% atvejų puošia taip pat medžio raštas Tai rodo, kad nors medžio gaminių išvaizda patinka daugeliui, dalis žmonių vis tiek renkasi tik pigų pakaitalą.

Visgi natūralumas ir ekologija – šiais laikais labai aktualūs. Medžio gaminiai, apdoroti ekologiškais aliejais ar vandens pagrindo dažais, ne tik neskleidžia sveikatai kenksmingų medžiagų, bet, tikima, kad ir patys savaime turi teigiamo energetinio poveikio.

Žvelgdami į medinį baldą ar natūralaus medžio grindis, duris ar langus, mes galime jausti ir jų istoriją. Juk kažkada tai buvo gyvi medžiai, dešimtmečius augę natūralioje gamtoje – gairinami vėjo, merkiami lietaus ir džiovinami saulės. Net jei įsigysite serijinės gamybos natūralaus medžio daiktą, jis vis tiek bus unikalus – nerasite medžio su identiškais raštais – rievėmis. Žinoma, yra ir „beveidžių“ medžių, kurių mediena beveik vienspalvė, tačiau norint unikalumo rinktis tikrai yra iš ko – medžių įvairovė neišpasakytai didelė. Nors Lietuviškoji Wikipedija sufleruoja, kad mūsų krašte auga vos 25 vietinių medžių rūšys, visame pasaulyje jų priskaičiuojama kone 100 tūkstančių. Lietuviška ąžuolo, alksnio, juodalksnio, tuopos, beržo, uosio, klevo, pušies, eglės, mediena, iš kurių dažnai gaminami baldai, irgi graži ir išraiškinga, mat medžio rievės, bylojančios ir medžio amžių, ryškesnės tuose kraštuose, kur skirtumas tarp metų laikų yra ženklus.

Nei baldas iš medžio drožlių plokštės ar tuo labiau plastikinis daiktas tokių jausmų nekelia – juk nedaug žavesio tame, kaip kažkas su meile pylė į formą skystą plastiko masę ar presavo klijais permirkusias medžio drožles, o vėliau laminavo PVC plėvele. . .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *