Žingsniai buvimo geresniu vadovu link

Tam, kad taptumėte geresniu šefu, jums praverstų mokymai vadovams. Į tokius galima užsiregistruoti ir internetu. O pradžiai – keletas žingsnių, kurie jus paskatins tapti geresniu vadovu.

Nesijauskite visažinis, tobulėkite

Nesvarbu, kokios srities esate vadovas, kokiai įmonei ar komandai vadovaujate, tačiau niekada negalvokite, kad esate geriausiais, nepakeičiamas ir visažinis. Tiek srities, tiek lyderystės mokymai vadovams yra būtini nuolat. Jeigu norite, kad jūsų darbuotojai nuolat tobulėtų, tai turėkite omenyje, kad sau patiems to reiklumo turėtumėte įkrėsti daugiausiai. Verta domėtis visomis naujienomis, net ir turint mažai laiko, jame atriekti dalį savęs tobulinimui, mokymuisi. Susireikšminimas ir galvojimas, kad žinote viską geriausiai, gali pražudyti kompaniją.

Saugokite save

Vadovų kursaiŠaltas protas ir sveiki nervai – tai labai svarbios savybės vadovams, ir jiems kartais tenka patiems apie tai sau priminti. Kas naktį einate miegoti taip ir nebaigę šimtų reikalų. Todėl galite sapnuoti košmarus, spręsti problemas iki pat vidurnakčio. Taip, kartais bus situacijų, kada ir per naktį dirbsite, tačiau apskritai jums reikėtų prisiminti paprastą dalyką iš saugos instrukcijų lėktuve. Esant kritinei būklei, deguonies kaukę pirma reikia užsidėti tėvams, tik paskui ją dėti vaikui. Tas, kas yra padėties vadovas, pirmiau turi saugoti save, nes tik saugodamas save jis galės padėti kitiems. Tad tam, kad jūsų vadovavimas būtų efektyvus, nepamirškite pasirūpinti savimi. Nepriimkite visų įmonės problemų kaip savo, nesigraužkite dėl jų, ramiai eikite miegoti – dilemas išspręsite rytoj. Ribokite darbo laiką ir nepamirškite pasimėgauti gyvenimu, skirti laiko šeimai, nes pražiopsoti, kaip užauga vaikai, būtų labai liūdna.

Gerbkite kiekvieną žmogų

Geras vadovas būtinai bus ir geras bendradarbis. Jis bus viršininkas, bet su juo bendraujant nesijaus, kad jis yra taip virš visų, jis nesieks to parodyti. To paslaptis paprasta – pagarba kitam žmogui. Nieko nėra kvailiau, kaip būti pasipūtusiu dėl savo padėties, juk viskas šiame pasaulyje laikina. Išmintingas vadovas atrodys kaip specialistas, o ne karalius.

Ieškokite geresnių specialistų už save

Tačiau specialistas nebūtinai jis bus geriausias. Pripažindamas, kad jis nėra visų sričių lyderis, geras vadovas būtinai samdys tikrai gerus meistrus ir profesionalus kiekvienai sričiai. Nes tai galiausiai atneš sėkmę įmonei. Tai gali būti kiekvienos įmonės sėkmės raktas – nepasididžiuoti, ir pasamdyti žmones, geriau negu vadovas, išmanančius tam tikras siauras sritis. Tik tada, kai žinosite, kad subūrėte profesionalų komandą, o dėl to nenukenčia jūsų ego, galėsite tikėtis sėkmingo darbo.

2 mintys apie „Žingsniai buvimo geresniu vadovu link“

  1. Vadovui taip pat labai svarbu mokėti atsirinkti tinkamą darbuotoją, o tai neretai gali būti nemenkas iššūkis. Tokiu atveju pačiam vadovui ir verslui gali pagelbėti įvairios įdarbinimo paslaugų agentūros. Reikia tik išsirinkti tinkamą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *