Teisminių bylų rūšys: informacija prieš vykstant į teismo salę

Advokatų paslaugosKalbėti apie teismus nėra lengva, jeigu esate ne teisėjas, advokatas ar kitas už tvarką atsakingas dalyvis, tačiau jeigu nors kartą teko susidurti su teismo sale, turbūt niekada to nepamiršite. Teismo posėdžių salėje gali būti nagrinėjamos civilinės bylos, administracinės bylos, baudžiamosios bylos, administracinių teisės pažeidimų bylos. Advokatai Siauliuose savo interneto svetainėje pateikia virtualias teismo posėdžių sales – su tvarka galite susipažinti iš arčiau.

Civilinėje byloje turi dalyvauti šie žmonės: teisėjas, teismo posėdžių sekretorė, ieškovas, ieškovo advokatas ir atsakovas. Nenustebkite, jeigu salėje pamatysite daugiau žmonių – tai gali būti teisės ar advokatūros studentai. Ši byla susijusi su civiliniais, šeimos ar darbo bei panašaus pobūdžio nusižengimais.

Administracinėje byloje privalo dalyvauti du teisėjai ir teisėjų kolegijos pirmininkas, teismo posėdžių sekretorė, pareiškėjo atstovas ir advokatė, atsakovės atstovė. Salėje taip pat gali būti daugiau žmonių – studentų. Čia sprendžiama apie administracinio proceso teisės normomis institucijų veiklą.

Baudžiamojoje byloje dalyvauja teisėja, teismo posėdžių sekretorė, prokuroras, advokatas, nukentėjusioji, įvykio liudininkas, o atskiroje, permatomo stiklo patalpoje – kaltinamasis, kurį iš posėžių salės prižiūri pareigunai. Šiose bylose studentai nedalyvauja. Ši byla susijusi su baudžiamosios veiklos, nurodytos baudžiamajame kodekse, nagrinėjimu.

Administracinio teisės pažeidimo byloje būna teisėjas ir administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo. Įvykių eigą gali stebėti studentai. Ši byla nagrinėjama, kai yra nusižengta su veikla, kuri kenkia Valstybei, viešajai tvarkai, nuosavybei, piliečių teisėms ir laisvėms.

Kad ir koks atvejis yra Jūsų situacijoje, vertinga iš anksto nors kiek žinoti apie visus. Taigi, jeigu ruošiatės vykti į teismo salę, Jums vertėtų žinoti šią pagrindinę informaciją, taip pat, būtina paskaityti bent keletą teisės aktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *