Skaičiuojame namo kainą

Statiniai iš karkasoKiek glai kainuoti karkasiniai statiniai arba kitokie nedideli individualieji namai? Jauni žmonės, norėdami pasistatyti namus, iškeliauja ir į užsienį, kad užsidirbtų tam pinigų. Kiti verčiasi per galvą ir daugiau dirbti stengiasi čia, Lietuvoje. Tačiau viskas įmanoma, jeigu labai nori ir labai stengiesi. Ką daryti, kaip gyventi, kad turėtum namus, šį kartą nenagrinėsime. Tačiau pagalvosime apie tai, ką daryti, kad pavyktų suskaičiuoti tuos reikalingus pinigus.

Žemės kaina

Be abejo, karkasiniai statiniai ne levituos ore, o bus statomi ant žemės ploto. Taigi, tai ir bus veikiausiai pirmasis pirkinys – žemės sklypas. Jį bus galima pirkti Vilniuje arba rajone, o gal išvis kokiame nors kaime. Reikėtų stengtis gyventi ten, kur labiausiai traukia širdis, ir galbūt tai iš tiesų būtent ir bus ne kažkas kitas, o Vilnius. Taigi, žemės sklypui bus pirmosios išlaidos. Paslaptis tokia, kad jeigu perkate Vilniuje, tai kainuos gal net ir 100 brangiau, negu perkant kur nors kaime. Tačiau čia jau jūsų pasirinkimas. Galima ir čia rasti pigesnių sklypų.

Statybinių medžiagų kaina

O štai pačios statybos, kurių metu išaugs karkasiniai statiniai, kainuos kur kas mažiau. Čia reikės tik nusipirkti statybines medžiagas ir atlikti darbus. Nepriklausomai nuo to, kiek bus kainavusi pati žemė, statinys, žinoma, visada kainuos mažiau. Taigi, reikėtų suskaičiuoti visas statybines medžiagas, kurių reikės, paskaičiuoti, kiek jos kainuotų ir iš to pamažu darytis sąmatą.

Darbų kaina

Trečioji pinigų skaičiavimo pakopa – darbų kaina. Dažniausiai normalūs statybininkai, meistrai iš karto negali pasakyti, kiek tiksliai kainuos jų darbai. Tačiau jie visada kažką kainuoja. Taigi, verta iškart galvoti apie tai, kad reikės pinigų sumokėti už darbus. Galima numanomą kainą susidaryti orientuojantis pagal viešai skelbiamas kainas.

Popierių ir leidimų kaina

Ta dalis, kuriai žmonės ne visada numato pinigų, yra popierių ir leidimų tvarkymas. Tada, kada yra šie dalykai, tada atsiranda ir galimybė statyti namą, jame gyventi. Reikės savivaldybės leidimų, namo pridavimo popierių bei daug kitų dokumentų, ir viskas kainuos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *