Šilumos siurbliai oras vanduo elektros sąnaudos – ar tai praktiškas pasirinkimas?

Visus elektrinius prietaisus, įskaitant šildytuvus, oro kondicionierius ir vandens šildytuvus, galima naudoti daug efektyviau. Jau žinome, kad daugelyje namų efektyviausias būdas taupyti namų elektros energiją yra saulės kolektorių įrengimas. Tačiau yra ir kitų būdų taupyti elektros sąskaitas, kurie nesusiję su saulės kolektoriais.

Namų ir vandens šildymas šilumos siurbliais leis jums sutaupyti daugiau nei 50 % sumos, kurią išleistumėte šildydami namus kitokiais būdais. Taip yra todėl, kad elektrinių šilumos siurblių kainos yra labai mažos, palyginti su tradicinės centrinio šildymo sistemos įrengimo išlaidomis

Kokie klausimai dažniausiai užduodami apie šilumos siurblius oras vanduo?

Šilumos siurblys – tai įrenginys, perduodantis šilumą iš vienos vietos į kitą. Šie įrenginiai paprastai naudojami daugelyje namų, kad išgautų šilumą iš oro ir perduotų ją į vidų, kur ji naudojama šilumai namuose užtikrinti. Tas pats procesas gali būti naudojamas atvirkščiai – šiltuoju metų laiku oro temperatūrai namo viduje atvėsinti.

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų – ar šilumos siurblys gali būti praktiškas pasirinkimas jūsų namams ir vandeniui šildyti. Šilumos siurbliai yra patikrinta technologija, kuri naudojama jau daugiau kaip 70 metų, tačiau tik neseniai tapo populiari namų šildymui Lietuvoje. Tokiems pokyčiams įtaką padarė kylančios naftos kainos ir susiformavusio supratimo apie iškastinio kuro deginimo poveikį aplinkai.

Šilumos siurbliai veikia tuo pačiu principu kaip ir oro kondicionieriai, tačiau rezultatas gaunamas priešingas. Esant šaltam orui, šiluma imama iš lauko oro ir perduodama į vidų, tada paskirstoma po namus ar patalpas naudojant esamus ortakius ar išvedžiotą šildymo sistemą.

Kaip žinoti kokias patirsite elektros sąnaudas namus šildydami šia sistema?

Rinkoje šilumos siurbliai turi itin platų pasirinkimą, tad atsakyti tiksliai yra neįmanoma. Taip pat dėl skirtingų elektrinio šildymo įrenginių tipų gausos yra sunku pasakyti, kuris iš jų yra efektyviausias ir tinkamiausias jūsų poreikiams. Tokiu atveju rekomenduojama pirmiausia pasikviesti šios srities specialistą, kuris atvyktų į jūsų namus ir atliktų energijos vartojimo auditą. Iš čia jis galės apskaičiuoti, kokios bus vidutiniškos šilumos siurbliai oras vanduo elektros sąnaudos ir rekomenduos jums tinkamiausią sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *