Šiltnamio paruošimas ir sėja

Savaitgalį nuvažiavau pas tėvus, kur jau laukė paruoštos sėklos, žemės ūkio padargai, uždengtas šiltnamis ir smulki žemės ūkio technika. Balandžio mėnesį kiekvienais metais taip būna, kad reikia eiti kažką dirbti pas tėvus, ir tai visada būna žemės ūkio darbai. Kažką reikia padaryti sode, kažką reikia padaryti darže, kažką ir šiltnamyje. Šiais metais paaiškėjo, kad daugiausiai darbo eis į šiltnamį, nes tėvai nusprendė kaip reikiant jį atnaujinti. Ką veikiau pas tėvus?

Paruošėme dirvą

ŠiltnamiaiPirmiausiai reikėjo atnaujinti šiltnamį. Pas celofanas jau buvo pakeistas, taip pat sutaisytos durys ir tos medienos konstrukcijos, kur buvo per žiemą nuniokotos. Apskritai, kadangi pastaruosius metus čia niekas negyveno ir neužsiėmė jokiu žemės ūkiu, tai kur padirbėti, tikrai buvo. Visi žino, jog vos tik metams užleidi dirvą, tuojau ji pasidaro kieta kaip pluta, stora, molinga, o joje kažkokiu būdu susikrausto visos regiono piktžolės ir išveši iki kelių metrų aukščio. Aišku, šiltnamis dabar atrodė taip pat blogai.

Taigi, pirmiausiai teko viską sukasti. Kasėme su broliu pasikeisdami. Turėjome ir kastuvus, ir šakes. Pirmu reisu tokią suplaktą žemę reikia kasti su kastuvu, o paskui išpurenti su šake. Tuo metu visą laiką iš žemės lenda didžiausios žolių šaknys. Reikia nežiopsoti ir kitam jas skubiai rinkti, kol neužvertė naujomis žemėmis. Taigi, taip ir dirbdavome pasikeisdami: vienas kasa, kitas renka šaknis ir žoles. Atlikus šią procedūrą ir dar papildomai su šake viską išpurenus, atėjo laikas naujos dirvos užklojimui. Taigi, buvo užberta nauja derlinga žemė, kuri buvo tikrai skaniai kvepianti ir maloni. Galiausiai subėrėme iškart net ir specialius trąšų mišinius, kurie turėjo priversti žemę tapti pačia derlingiausia. Be viso to, ją gerai sudrėkinome vandeniu. Kadangi šiltnamis ilgai buvo be celofano, tai to vandens ir anksčiau čia patekdavo. Bent jau tai gerai, nes visiškai išsausėjusią žemę atgaivinti yra labai sunku.

Pasėjome

O tada jau pabiro sėklos. Suformavome kelias lysves ir sėjome skirtingais tankumais augalus, kuriuos po kelių savaičių arba mėnesių galėsime skaniai kimšte kimšti. Tai pirmiausiai krapai, salotos, svogūnų laiškai. Toliau: tai ir morkos, ridikėliai. Vėliau čia atnešime ir sodinukus, ties sienomis bus pasodinti pomidorų ir agurkų daigai, o kai ims tystistiebai, juos parišime su virvelėmis prie medinių šiltnamio konstrukcijų. Visą vasarą po truputį liesime šiltnamį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *