Sėjamosios – ką reikia apie jas žinoti?

Pastarąjį dešimtmetį žemės ūkis Lietuvoje klesti. Tam, kad ūkininkai galėtų turėti didesnį derlių ir tuo pačiu pelną, naudojamos sėjamosios, kurios pagreitina visus sėjos darbus. Mūsų šalies grūdinių kultūrų auginimas užima svarbią vietą. Ūkininkai norėdami gero derliaus perka ar nuomojasi įvairią žemės ūkio techniką, iš kurių sėjai skirta technika, užima svarbiausią vietą.

SėjamosiosVisiems svarbus galutinis rezultatas – geras derlius. Tačiau laiku nepasėjus, nebus ir gero derliaus. Kaip byloja lietuvių liaudies patarlė: jei nesėsi, tai ir nepjausi. Norint greitai ir tinkamai pasėti didelius kiekius sėklų, reikia naudoti ne rankų darbą samdant darbininkus, bet sėti su tam skirta žemės ūkio technika. Šiam darbui naudojame sėjamąsias. Jos vertinamos labai gerai, nes padeda greitai, tinkamai ir tolygiai išbarstyti sėklas. Tam, kad galėtumėte nedideliame žemės plote išsėti reikiamą kiekį sėklų, reikia turėti didelio našumo sėjamąją.

Šiuo metu žemės ūkio technika tobulinama iki tokio lygio, kad sėklos gali būti įterpiamos reikiamu gyliu ir atstumu. Gylį ir atstumą galima reguliuoti ir pasirinkti labiausiai tinkamą pagal sėjamas sėklas. Reikia paminėti, kad tikslus sėklų sėjimas leidžia padidinti derliaus gavimą. Taip yra dėl to, kad tiksliai pasėjus pagal standartus, kurių reikia laikytis sėjant tam tikrus augalus, galima užtikrinti, kad augalai išdygs ir augs tolygiai, vienas kito neužgoš, nes atstumas bus tinkamas auginimui. Taip pat atstumas nebus per didelis ir taip nebus paliktų neišnaudotų žemės plotų. Taigi, toks tikslus sėjimas labai svarbu tiek norint užtikrinti, kad žemės plotas bus išnaudojamas efektyviai, tiek ir augalai augs vieni kitiems netrukdydami vystytis. Tiesa, norint efektyviai išnaudoti sėją ir jos atstumus, reikia tinkamos sėjamosios. Jų yra įvairių gamintojų, našumų ir paskirčių. Įvertinus savo turimo ūkio dydį ir darbus, kurie reikalingi atlikti, jūs galėsite pasirinkti labiausiai tinkamą. Žinoma, reikia nepamiršti, kad svarbu pirkti ar nuomotis tik kokybišką žemės ūkio techniką. Tik tokia technika užtikrins, kad rezultatas bus toks, kokio tikimasi.

Žemdirbiai augindami grūdines kultūras naudoja įvairias technikos priemones tam, kad galėtų greičiau sėti. Greitesnė sėja leidžia sutaupyti darbo jėgos samdymui ir sutaupo daug laiko, o juk sėja negali palaukti. Šiuo metu yra labai daug įvairių sėjimui naudojamų technikos prietaisų, todėl rinktis yra iš ko. Svarbu pasirinkti pagal tuos kriterijus, kurie svarbūs ūkininkui ir tinka jo turimam ūkiui.

Viena mintis apie „Sėjamosios – ką reikia apie jas žinoti?“

  1. O ar kas bandėte žemės ūkio techniką laikyti tentiniuose angaruose? Girdėjau, kad nebrangu ir patogu. Įdomu, kokie atsiliepimai apie šiuos. Jeigu kas suteiktų daugiau informacijos, būtų puiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *