Restauruojant namą – naujos idėjos

Restauruojant senąjį namą daugybę erdvių teko pakeisti ir perplanuoti kitaip. Radome skelbimą „gaminame spintas su stumdomomis durimis“ ir jau iškart žinojome, kad bent vienoje vietoje naujame name bus tokių stumdomų durų. Jeigu norite tiksliau, kas per durys ir kas jas darė, ieškokite daugiau informacijos puslapyje http://www.vesida.lt Ten dirba geri specialistai, jie viską ir paaiškina, ir pasiūlo, ir padaro. O dabar apie mūsų naujai įrengtą pirmąjį aukštą.

Kaip buvo seniau

Specialios spintosSenasis senelių namas visada buvo labai apleistas, tačiau jie taip gyveno. Jis turėjo ir savotiškų senovinių motyvų. Pavyzdžiui, patekę per pagrindines duris atsidurdavome priemenėje, kur seneliai laikydavo įvairius rakandus. Ten pat buvo ir neįtikėtinai siauri laiptai į antrąjį aukštą, tačiau šis, kiek save atsimenu, visą laiką buvo neįrengtas. Pirmame aukšte išėję iš šaltos priemenės iškart patenkame į padūmavusią virtuvę. Tikrą senovišką virtuvę su krosnimi, kuri ir šildo, ir kepa. Iš čia vesdavo durys į tris kambarėlius – senelės, svečių ir senelio kambarį. Tualeto viduje nebuvo, tad ir vietos jam atskirti nebuvo. Virtuvėje berods vykdavo ir maudynės dubeniuose. Seniau žmonės visi taip gyveno, dabar sunku tai suprasti. Be to, kad namai buvo su tiek daug sienų, dar jie buvo ir apstatyti iki lubų tamsiomis sekcijomis bei galybe daiktų. Jų buvo prikištos pilnos spintos, prikrauta ant viršaus, prigrūsta po apačia, prikišti paloviai.

Naujas gyvenimas

Kai reikėjo pradėti tvarkyti namus, iškart buvo aišku, kad tokioje erdvėje, pasitelkus pertvaras ir stumdomas sistemas, bus galima padaryti kažką labai gražaus. Tačiau sunkiausia užduotis buvo pirmoji – iškuopti visą tą šlamštą. Ką padarysi, teko tą irgi darbą nudirbti. O vėliau atsirado viena didžiulė balta erdvė. Taip pat iš pertvarų buvo padaryta puiki vonios, tualeto ir dušo erdvė. Kadangi pertvaros labai plonos – jos nesumažino vietos namuose. Galiausiai, stumdomos durys buvo įdėtos į mamos kambarį, todėl irgi niekam nemaišė. Kai ji būdavo viena, durys būdavo atidarytos, o kai kas nors ateidavo ir kažkam norėdavosi privatumo – duris užstumdavo. Pagrindinė stumdomų durų idėja atsirado vienoje nišoje, kur mama įrengė drabužinę. Ji norėjo toje vietoje pastatyti seną ąžuolinę spintą, bet galiausiai buvo nuspręsta, kad daug geriau būtų išnaudoti visą tos erdvės aukštį ir pastatyti tikrą drabužinę. Taigi, stumdomos durys su veidrodžiu leidžia dabar ten patekti.

3 mintys apie „Restauruojant namą – naujos idėjos“

  1. Restauruoti namą reikia ne nuo vidaus interjero, o nuo namo šiluminių sąvybių gerinimo. Senos statybos namai dažniausiai būna visiškai energetiškai neefektyvus, todėl šilumos sąnaudos išeina milžiniškos. Jeigu neturite daug lėšų pilnam būsto renovavimui, bent jau apšiltinkite namą iš išorės. Taip šilumos energijos sąnaudos bus daug mažesnės ir ilgainiui sutaupysite nemažą pinigų sumą.

  2. Restauruoti namą reikia ne nuo vidaus interjero, o nuo namo šiluminių sąvybių gerinimo. Senos statybos namai dažniausiai būna visiškai energetiškai neefektyvus, todėl šilumos sąnaudos išeina milžiniškos. Jeigu neturite daug lėšų pilnam būsto renovavimui, bent jau apšiltinkite namą iš išorės. Taip šilumos energijos sąnaudos bus daug mažesnės ir ilgainiui sutaupysite nemažą pinigų sumą. Daug vertingos informacijos apie fasadų apšiltinimą yra internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *