Kaip pervežti katę

Jeigu manote, kad visų kroviniu pervezimas Europoje yra labai paprastas, o patiems keliauti dar lengviau – klystate. Turbūt dar nebandėte keliauti su gyvūnais. Kaip pervežti katę? Tokių klausimų kyla žmonėms, kurie nori keliauti kartu su savo gyvūnu. Pasirodo, ir daiktą, ir vaiką pervežti lengviau negu katę. Visgi jeigu ryžtatės pabandyti – trumpas gidas.

Turėkite gyvūno dokumentus

Visų pirma, tam, kad galėtumėte pervežti bet kokį gyvūną, jums reikia jo dokumentų. Katė nelegalė kirsti jokių sienų Europoje negalės. Nei oru, nei žeme, nei vandeniu, nei po vandeniu. Gyvūnas turi būti registruotas, turėti dokumentus. Gal dabar galvojate – tai kad jūsų katė labai paprasta, ji ne veislinė. Ir ją galite užregistruoti, jai bus suteikti dokumentai.

Gaukite naują veterinaro pažymą

Kroviniai ir jų gabenimasKai pirmą kartą nueisite pas veterinarą, sužinosite, kad katę reikia skiepyti. Tuomet jūsų klaus – o kaip daryti, ar kad jos skiepai galiotų tik Lietuvoje, ar ir užsienyje? Jeigu norėsite ją vėliau vežtis per sienas Europoje, tegul skiepai galioja visur. Tuomet dar jums reikės ir pažymėjimo dėl skiepų. Kitaip – skiepų paso. Tai reikalinga važiuojant į kitas šalis, nes nesveikas ir neskiepytas gyvūnas negali taip lengvai imti ir keliauti, kur nori.

Raskite transportą

Kadangi kalbame būtent apie katės pervežimą, tai galime rasti jai transportą pervežimo būdu – keliais. Gyvūnų skraidinimas turi kiek kitokias taisykles, nes norint skristi su gyvūnu, jis yra užmigdomas laikinai ir keliauja į miegančių gyvūnų bagažo skyrių. O štai norint pervežti katę, jai reikia autobuso, mikriuko ar specialaus vilkiko, kuris gali gabenti gyvūną.

Raskite tinkamą dėžę

Savo katę negalėsite tiesiog įmesti su pavadėliu į transporto priemonę. Tarptautiniam pervežimui, net ir paprastam pervežimui mieste jums reikės katę padėti į tinkamą transportavimo dėžę. Dažniausiai tokias galima įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse. Jos paprastai turi specialias rankenėles, dureles ir viską, ko reikia tokiai dėžutei. Joje gyvūnas turi jaustis patogiai, galėti ramiai stebėti aplinką, turėti savo guolį, tačiau taip pat ir būti tikrai gerai užrakintas.

2 mintys apie „Kaip pervežti katę“

  1. Na taip sutinku visiškai nesinori turėti problemų pervežant gyvūnus. Bet be abejo ir su kitais kroviniais tas pats, todėl reikia rinkti gerus ir patikimus siuntų gabenimo partnerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *