Plauname staltiesę

Tvarkinga skalbimo mašinaMerfio dėsniai teigia, kad skalbimo mašinų remontas Vilniuje reikalingas tada, kai turime didžiausią neskalbtų skalbinių krūvą. Gal tai ir tiesa, todėl verta ir žinoti, kaip dar galima būtų išskalbti rūbus ar tekstilę iš namų, kai iš jų skalbimo mašina iškeliauja pas meistrus.

Staltiesė – tikra dėmių karalienė

Pasižvalgę po namus, nesunkiai virtuvėje surasime namų tekstilės gaminį, kurį bus galima tituluoti tikru dėmių karaliumi arba karaliene. Ir tai tikrai galėtų būti staltiesė. Kokia jos funkcija?Ji būna užtiesiama ant stalo, o paskui ant jo dedamas maistas. Restoranuose dažnai žmonėms suteikiami žiurstai, kad jie neapsidrabstytų drabužių. O staltiesė yra tai, ant ko neišvengiamai patenka maisto likučių. Kartu ji simbolizuoja švarą. Staltiesė visada turi būti švari, tai rodo, kad čia tikrai švaru valgyti. Tačiau staltiesės buvimas ant stalo dažnai žmonėms kelia didelę įtampą. Pamatai staltiesę ir imi bijoti, kad reikės labai atsargiai valgyti. Kiekvienas lašas ar trupinys matysis, o, blogiausia, tu gal būsi tas svečias kaip tik, po kurio teks staltiesę skalbti, nes nė vienas kitas niekur nieko nepalies. Tačiau iš tikrųjų staltiesės paskirtis ir yra tokia – būti panaudotai per valgymą, o paskui išskalbta. Todėl, perkant staltiesę, visada verta rinktis baltą ir iš kuo storesnio lininio ar medvilnės audinio. Tokie audiniai labai atsparūs skalbimams ir dėl to bus galima drąsiai ją skalbti, neprarandant gaminio kokybės. O štai iš kokio šilko ir permatomų papuošimų padaryta staltiesė bus skalbiama atsargiai, taigi, tai bus tikrai daug streso, norint jos neapdrabstyti, o vėliau ir išskalbti dėmes efektyviai, bet nepakenkti audiniui.

Kokios dėmės atsiranda ant staltiesės? Nuo gėrimų butelio ar vazos nubėga vienas lašas žemyn. Taip pat nuo taurių ir puodelių. Dėl to kartais atsiranda mėnulio formos dėmių. Kažkas padeda neatsargiai stalo įrankį. Dedantis maistą į lėkštę, ištykšta lašai arba iškrenta maistas iš šaukšto. Taip ir atsiranda tikra dėmių mozaika.

Kaip skalbti su mašina

Kaip jau minėta, staltiesės turėtų būti iš tvirto audinio ir ne ryškių spalvų. Mat dėl dažno skalbimo intensyviomis priemonėmis, spalvos bus nublukę ir prarastos. Tad geriausia rinktis ją baltą. Tokią galima skalbti itin aukštoje temperatūroje, naudojant stipresnes priemones. Tuomet ji bus visiškai balta ir po vieno skalbimo. Jei bijote, kad kažkas neišsiskalbs, prieš tai ją galite užmerkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *