Paskolos be užstato: geriau iš banko ar greituoju kreditu?

PaskolosNuo senų laikų besivystantis paskolų verslas žmonėms kelia įvairiausias emocijas. Vieni paskolas mato kaip galimybę gauti tai, ko savai finansais įsigyti neįmanoma, o kiti atvirkščiai, paskolas linksniuoja su didžiulėmis problemomis, kurias išspręsti kainuoja daug laiko ir jėgų. Tiesa yra ta, kad žmones labiausia baugina tai, kas yra mažiausiai suprantama, o mėginant giliau išnagrinėti įvairias sutarties paragrafas, dažnai gali kilti keblumų mėginant viską suprasti. Vis tik, bet kuriuo atveju neegzistuojant paskolų verslui daugelis žmonių negalėtų įsigyti daugelio kertinių gyvenimo daiktų, pavyzdžiui būsto, automobilio ar panašiai. Pastaruoju metu išsišakojančios dvi paskolų grupės, banko paskolos ir greitieji kreditai, žmones dažnai dar labiau apsunkina, verčiantis rinktis, kuria gi linkme yra palankiau eiti. Žmonės supranta tik vieną – geriausia paskola yra ta, kuri yra išduodama be užstato, nes tokiu atveju praradimo rizika žymiai sumažėja. Vis tik, šios dvi atšakos, kurio teikia tą pačią paslaugą, išveda iš rikiuotės, kadangi žmonės gerai nesupranta, koks yra paskolos be užstato skirtumas tarp bankų bei greitųjų kreditų.

Kalbant apie paskolas be užstato, tenka pripažinti, kad realaus skirtumo kaip ir nėra. Svarbiausia yra nusimanyti kuo skiriasi bankai nuo greitųjų kreditų bendrovių ir tuomet aiškiai suvoksite, ką jums vertėtų rinktis. Bankai – tai nuo seno veikiančios organizacijos, kurios yra pagrindinės paskolų tiekėjos. Bankai gali pasiūlyti didžiules pinigų sumas mažiausiomis palūkanomis, tačiau paskolos svarstymo, priėmimo ir išdavimo terminas gali kiek užtrukti. Taipogi, bankai labiausiai orientuojasi į ilgalaikes paskolas. Greitųjų kreditų bendrovės labiausiai orientuojasi į trumpalaikes paskolas ir neišdavinėja itin didelių pinigų sumų. Vis tik, verta žinoti tai, kad palūkanų normos yra kur kas aukštesnės nei bankuose, tačiau atsakymą, ar paskola bus išduodama, gausite per artimiausias kelioliką minučių, nuo paraiškos pateikimo. Taigi, žinodami visus šiuo skirtumus, atsakykite patys sau, kam teikiate prioritetus ir tuomet nuspręskite kuri gi įstaiga yra jums palankesnė paskolai gauti.

Svarbiausia, kad net ir imdami paskolą be užstato, tai darytumėte atsakingai. Įvertinkite savo finansines galimybes bei perspektyvas, kurios leistų jums žinoti, kokio dydžio finansinę naštą pajėgsite pakelti. Taipogi, įvertinkite ir visos šeimos biudžetą. To nepadarius ir nepajėgiant vykdyti įsipareigojimų, gali užgriūti didelės bėdos ne tik jus, tačiau ir visą šeimą. Nenerkite stačia galva, o paskolas imkite tik nuodugniai viską apmąstę bei pasiskaičiavę, kad ją tikrai pajėgsite atidavinėti laiku.

Tiesiog suteikti substensijos gąsdinimui leiskite pacituoti vieną konkretų pavyzdį. Kitu atveju gali pasirodyti, kad visi gąsdina be jokio reikalo ir prasmės. Autoriaus pažįstama gyvenimo viename nedideliame miestelyje ir tik neseniai buvo atleista. Sumažėjo pajamos nuo prieš tai uždirbtų 350 eurų iki 200 eurų bedarbio pašalpos. Užuot iš kart susimažinus poreikius, istorijos herojė nusprendė išlaikyti poreikius tokius pat, bet užpildyti pajamų spragą paskolomis be užstato. Internete susirado kredito tiekėją ir per daug negalvodama pasiėmė 500 eurų paskolą internetu. Pirmą mėnesį viskas buvo tvarkoje. Antrą mėnesį, jau kiek sunkiau, bet paskolos įmoka buvo atlikta laiku. O vėliau sekė bėdos: kredito įmoka nebuvo atlikta laiku, o jos atidėjimas kainavo kosminius pinigus. Todėl galiausiai vietoj pasiskolintų 500 eurų ir dar 100 eurų palūkanų, buvo sumokėta 1000 eurų viską sudėjus. Tai sudarė problemų šeimai, kurios biudžetas turėjo tą padengti, visus išnervino, o vaikai susidūrė su chronišku galvos skausmu dėl mamos sukeltų problemų. Kiekvienas turėjo pasidalinti jau ir taip varganomis santaupomis ir pajamomis. Kaip matote, paskolos be užstato gali sukelti ir realų galvos skausmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *