Nuo lentos iki lentynos

Jeigu norite naujos savadarbės lentynos, pirmiausia jums reikės lentos. Kur ją gauti? Pasirinkimų yra įvairių, bet tikėtina, kad į mišką vogti eglės pats nevažiuosite.Taigi, galima nusipirkti lentų iš lentpjovės ir tada pasigaminti norimą lentyną.

Nušveisti lentas

Pirmas žingsnis, kai jau lentos guli pas jus kieme – jas nušveisti, jeigu pirkote tokias dar neapdirbtas. Galima šveisti su specialiu diskiniu šveitikliu,liaudyje dar vadinamu bulgarke. Tačiau taip pat šveisti galima ir su rankiniu būdu, tiesiog naudojant švitrinį popierių. Ypatingai tais atvejais, jeigu šveitimas vyksta tik nedideliai daliai medžio. Tuomet galima ir rankomis. Kartais žmonės nori visiškai miniatiūrinių, minimalistinių lentynų, kas nėra blogai. Tokios jos irgi tikrai gali būti. Taigi, ir tokias lentynas galima pasigaminti, mažą medžio gabaliuką nušveitus rankomis.

Pjaustymas

LentosVėliau, aišku, reikės išsipjauti detales. Kad niekas nepraloštų, būtinai iš anksto pasibraižykite, kaip jos turi atrodyti, kokios jos turi būti. Tos detalės paskui virs tikromis jūsų lentynos konstrukcijomis. Iš lentos išsipjauti detalę ne taip ir lengva. Geriausia tą daryti su specialiomis tekinimo staklėmis, su pjovimo staklėmis, kurių jūs galbūt neturite, jeigu darote medinį gaminį pirmą kartą. Galite eiti pas ką nors į svečius ir prašytis išsipjauti ten, tačiau taip pat galite ir kitaip daryti: pjautis patys su pjūklu. Tai nebus ideali išpjovimo kokybė, tačiau visgi šis tas gausis, o jeigu norite, kad lentyna būtų paprasta, savadarbė, kad iškart matytųsi, jog ji rankų darbo, tai šitaip pjaunant tikrai matysis. Kokią lentyną darytis, priklauso nuo jūsų. Tad ir detalės gali būti įvairios. Galima imt tiesiog lentą, jos viduje gręžti skyles, ir per ten tvirtinti, galima daryti atramas iš apačios, tai suteiks lentynai stabilumo. Galima daryti kelių aukštų lentyną.

Montavimas

Vėliau vyksta montavimas detalių, kuris priklauso nuo jūsų pačių pasirinkto lentynos plano. Gali būti, kad reikės varžtų, vinių, o gal klijų, o gal medinių kaiščių. Būkite tikri, kad lentyna bus patvari ir nesugrius, nesubyrės, vos tik pradėsite kažką ant jos dėti, nes nieko nėra nesmagiau, kai ant galvos iš viršaus užkrenta knygų lentyna.

Apdaila

Jeigu jau pasigaminote, dabar galite atlikti paskutinius apdailos štrichus. Kuriuos buvo galima atlikri ir prieš tai, dar nesumontavus, bet jūs atliksite dabar. Taigi, gaminį reikia nulakuoti pasirinktomis spalvomis, galima ir dažyti, jeigu norite.

Viena mintis apie „Nuo lentos iki lentynos“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *