Kokie paminklai dažniausiai užsakomi Lietuvoje?

Mirtis yra gyvenimo dalis nuo kurios nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas. Žinoma, ta gyvenimo dalis niekam nėra maloni, tačiau kai artimas žmogus išeina į kitą pasaulį – svarbu imtis tinkamų priemonių, kad atsisveikinimas su juo būtų malonus.

Viena tokių smulkmenų, kuri išties yra labai svarbi bei būtina – paminklai, kurie reikalingi ne tik pagarbai, tačiau ir tinkamai išėjusio žmogaus reprezentacijai.

Šiuo metu meistrai gali pagaminti beveik bet kokius paminklus. Natūralu, kad poreikiai labai dažnai parodo – kokia tai tauta ir koks jų požiūris į anapilin išėjusio žmogaus pagerbimą.

O ko siekia ir ką dažniausiai už sako lietuviai?

Šiuo metu galimybės tikrai labai plačios. nors dažniausiai iki šiol pasirenkamus medinius paminklus keičia marmuriniai bei pagaminti iš kitokios medžiagos, tačiau daugiausia dėmesio skiriama kokybei ir siekiama, kad paminklas ne tik būtų reprezentatyvus, tačiau taip pat ir estetiškai patrauklus.

Taip pat vis dažniau greta unikalios medžiagos, kuri gali būti net ir stiklinė, taip pat pasirenkami paprastesni paminklai, kurie dažniausiai neturi labai daug arba labai masyvių papuošimų. Paprasčiausiai tokiu atveju norima parodyti, kad išėjimas į kitą gyvenimą yra dvasingas, tačiau ne siejamas su bandymu pasirodyti kaip kad buvo iki tol.

Tiesa, nors meistrai tikina, kad iki šiol vis dar sulaukia užsakymų, kuriuose siekiama matyti tik masyvius ir tuo pačiu labai dekoruotus paminklus, tačiau tokių poreikis vis labiau krenta ir tai rodo kad kinta požiūris į ritualą, kuris rengiamas laidotuvių metu.

Taip pat meistrai pastebi, kad lietuviai vis dažniau renkasi galimybę mokėti daugiau, tačiau gauti tikrai gerą kokybę. Jeigu vienu metu buvo svarbi pompastika, o ne kokybė, tai šiuo metu vis daugiau dėmesio skiriama ilgaamžiškumui, kuris neatsiejamas nuo gero skonio.

Paminklai gali būti labai įvairūs. šiuo metu meistrai dažniausiai sėkmingai įgyvendina bet kokius poreikius. Svarbiausia – suderinti smulkmenas ir tuo pačiu suprasti, kad kapavietė turi tinkamai reprezentuoti žmogaus gyvenimą ir tuo pačiu jo poreikius. Juk jis yra svarbiausias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *