Kodėl moterims žiemą šalčiau?

Jeigu vyras galbūt žiemą nepastebės, kad vis dar dėvi pavasarinę ploną striukę, tai striukės moterims reikės pačios šilčiausios. Ji tokios ir norės: šiltos, vadinamosios parkos, su pūkais ir kailiniu kapišonu… Ir ne tik striukės: dar reikės ir šilčiausių vilnonių kojinių, ir labai šiltų pirštinių… Nieko naujo yra ir vyrų bei moterų nesutarimai dėl bendros oro temperatūros namuose: kada yra per šalta, kada yra per šilta. Dažniausiai vyrui yra per karšta, moteriai per šilta. Nėra ko pyktis – visa tai yra gamtos ritmas.

Kokią šiltą striukę renkasi moterys

StriukėsTaigi prasidedant šalčiams, labiausiai norisi šiltos striukės moterims. Geriausia ją turėti iš anksto, bet kartais galima ir tiesiog ją vėliau įsigyti, kuomet jų rinkoje būna daugiau atvežta ir už kur kas geresnes kainas. Taigi, kokia ta šiltoji striukė gali geriausiai tikti? Daug moterų nori pūkinių striukių, su geru pašiltinimu viduje. Vienos renkasi šiek tiek plonesnes ir išlaikančias siluetą, su įliemenavimu ar net juosmens diržu. Kitos nori laisvumo ir galimybės prisirengti šiltų storų megztinių, todėl iškart ieško šiltesnės ir didesnės striukės, kuri nuostabiai apgaubia šiluma. Dažniausiai norisi didelių kišenių, juk reikia kažkur susidėti visas savo šiltas pirštines. Taip pat patogu, kuomet yra ir geras kapišonas, kurį užsidėjus galima patogiai apsisaugoti nuo didžiausių šalčių.

Kodėl moterims šąla kojos ir rankos

Visgi panagrinėkime biologines priežastis, kodėl moterims dažnai yra šalčiau negu vyrams. Ar jums pažįstama situacija, kuomet nuėjus miegoti moteris tuojau pat bando po vyro šiltomis kojomis pakišti savo į ledą sustirusias pėdas? Tarsi jos būtų laikytos eketėje, nors iš tiesų nieko panašaus juk nebuvo. Tada galima gauti ir pylos iš vyro: neva, kodėl lakstei basa, kad tokios šaltos kojos. Bet juk nieko panašaus nebuvo: basa tikrai nelakstėte, stengėtės kuo šilčiau apsirengti. Iš tiesų, moters kraujotakos sistema yra visiškai kitokia negu vyro. Vos tik temperatūra yra šiek tiek vėsesnė, gal netgi nereikia būti joje, užtenka pereiti vėsesniu koridoriumi, tuojau pat moters kūnas gauna signalą, kad yra šalta ir reikia įjungti gynybinę funkciją. Taigi, tuojau pat centrinis šildymas (kraujotaka) yra permetama ten, kur ji svarbiausia: į visą organų sistemą korpuse. O galūnėse šildymas atjungiamas. Daugiausia kraujo paduodama plaučiams, skrandžiui, ginekologiniams organams apšildyti. Taip moters organizmas parengtas augančio vaisiaus išsaugojimui. Dėl to moters galūnėms dažniau yra šalta nei vyro. Na o priklausomai nuo ciklo dienų, gali būti ir apskritai vėsiau keliais laipsniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *