Kodėl geriausia dovanoti yra gėles?

Ar tai būtų geles i namus Klaipeda, ar galbūt gautumėte gėlių iš ateinančių į svečius per gimtadienį draugų, giminių, gėlės – visada labai populiari dovana. Populiari todėl, kad tikrai tinkama. Jeigu tai būtų kažkas visai netinkamas dovanojimui, tarkime, koks grėblys, niekas ir nedovanotų. Tačiau šis klasikinis pasveikinimo būdas yra aktualus jau labai daug metų, nuo tada, kada žmogus ėmė formuotis.

Amžinas ir tradicinis pagarbos ženklas

Gėlės su pristatymuNors gėlių dovanojimo formatai laikui bėgant keičiasi, ir vietoje klasikinių puokščių atsiranda ir tokių naujovių kaip miegancios rozes, gėlės dėžutėse, ar tiesiog elektroniniai judantys atvirukai su gėlėmis, tai vis tiek išlieka amžinas ir tradicinis pagarbos ženklas. Retai kada taip surasite, kad žmonėms visai nepatiktų gėlės, kad jie nenorėtų nė kiek jų gauti. Visada žmonės džiaugiasi tokia dovana. Galima sakyti, tik dėl to, kad tai tikrai gera dovana, jos yra iki dabar populiarios, ir visada tokiomis bus.

Gamta mus visada džiugina

Pažvelgę į bet kurios tautos mitologiją, liaudies kūrybą, į šventąsias knygas, pamatysime, kad gėlės visuomet būdavo naudojamos švenčių metu. Kuomet reikėdavo kažką pasveikinti ir pagerbti. Natūralu, kodėl. Jog tai gamtos dalis, kuri yra pati gražiausia. Kas gražiau – ryškiaspalvės gėlės ar pilki akmenėliai? Gėlės savo laukinumu pavergė ir romantikų poetų širdis – jos tokios gražios, tačiau taip trumpai žydi, todėl yra vertos dėl to trapumo, savo įamžinimo tekstuose ir mene. Gamta visada žmogui kaip ir kitai natūralios aplinkos daliai, savas emocijas. Visi išgyvename rudeninį liūdesį, žiemos apatiją, ir atgimimo džiaugsmą pavasarį. Jis toks tikrai yra, ir jis nuostabus. Ir kaip tik tada juk prabudus gamtai pražysta gėlės, tuomet būna iš tiesų visiškai nuostabu.

Gėlių nereikia sandėliuoti

Šiais laikais, kai gyvename daiktų pertekliuje ir nuolatos perkame tai, ko mums visai nereikia, nuostabu, kuomet galima įsigyti tokių augalų, kurių netgi nereikia sandėliuoti. Kaip puiku gauti dovaną, kada nereikia sukti galvos, kur reikės ją laikyti. Juk mūsų būstai mažėja, mūsų gyvenimas darosi vis natūralesnis, atsisakius beribio vartojimo ir suvartojimo. Tame gimsta džiaugsmas, taip pat ir nuostabiuose laikuose, kada galime pasidžiaugti, kad pagaliau esame laisvi nuo vartotojiškumo. O gėlės amžinai išlieka tuo nuostabiu grožio ir pagarbos ženklu, kuris mus džiugina kelias dienas, o paskui nuvysta ir jas galima išmesti. Gėlės yra neutralu – jomis niekada nenuvilsite žmogaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *