Ko reikia norint dengti stogus

Stogo kainaJeigu pasidomite stogo dangos kaina, pasidomėkite ir stogo keitėjo užmokesčiu. Pastebėsite, kad Lietuvoje šios profesijos atstovai gali uždirbti visai neblogai. Tačiau ko reikia, norint dirbti skardininku ir stogo dangos keitėju?

Įrankiai

Kiekvienas stogo dengėjas arba tokių jų įmonė pasakys, kad pirmas dalykas, kurį reikia turėti, tai yra įrankiai ir įranga. Jeigu nori pradėti dirbti tokį darbą, reikia būtinai investuoti į šiuos dalykus, nes plikomis rankomis nepadarysi nieko. Visų pirma, reikia turėti geras stakles, su kuriomis tinkamai pjautųsi mediena, taip pat reikia ir gero elektrinio pjūklo, nes jums nereikėtų tikėtis, kad patys pjausite su prastu pjūkliuku viską. Be viso to, jums būtinai reikės ir gerų staklių, skirtų skardos lankstymui. Taip jau yra, kad tam tikras stogo dangas pirksite jau paruoštas, o štai skardos gal bus tik lakštai, iš kurių reikės išsilankstyti ir stogo kraigą, ir kaminus, ir dar ką nors, kokias nors smulkias detales. Taip pat jums reikės kopėčių, geriausiai, jeigu jos būtų sulankstomos, kompaktiškos. Be abejo, reikia ir tarnybinio automobilio, su kuriuo, esant poreikiui, galėtumėte ir kokį nors balkį persivežti, ir kopėčias nusivežti.

Patirtis

Pradedantiesiems geriausia eiti pas patyrusius stogų dengėjus ir ten mokytis amato. Visgi, tai yra labai atsakingas ir netgi pavojingas darbas. Stogas saugo namą nuo drėgmės, karščio, šalčio, ir dėl to jį padaryti reikia tikrai ne bet kaip. Jeigu norite būti stogų dengėju, vien teorinių žinių nepakaks, pirmiausiai reikės daug praktikos ir pamiršti aukščio baimę. Saugumo dėlei reikėtų ir pasiskiepinti nuo stabligės, nes kartais kokiai viniai pervėrus koją galite susirgti labai pavojingomis ligomis.

Loginis mąstymas

Neaišku, kas kodėl ir kada paskleidė tokį mitą, kad žmonės, kurie dirba statybose, yra kvaili. Iš tiesų dabar gyvenimas dažnai parodo, kad kvaili ir nieko nemokantys atrodo tie, kurie baigia verslo vadybą, o vėliau jiems nieko daugiau nelieka tik tapti nekilnojamojo turto agentais, nieko daugiau nesugebančiais kaip tik prisisiurbti prie kažkieno nuomos skelbimų ir už nieką nuplėšti iš žmonių pinigus. O štai stogo dengėjas dirba daug mąstydamas, išnaudodamas labai daug loginio mąstymo ir sukurdamas realų produktą.

Fizinė ištvermė

Nereikia pamiršti, kad teks karstytis stogais, nešti kartais tai skardos gabalą, tai kokią lentą ir apskritai visą dieną išbūti ant kojų ir judant. Tai reiškia, kad reikia ir bent minimalios fizinės ištvermės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *