Kas yra šilumos siurblys?

Šilumos siurblys – tai įrenginys, kuris perduoda šilumą iš vienos vietos į kitą. Šilumos siurbliai gali būti naudojami šilumai perduoti abiem kryptimis, todėl juos galima naudoti ir šildymui, ir vėsinimui. Šilumos siurblys – tai energiją taupantis prietaisas, kuris šilumai iš vienos vietos į kitą perkelti naudoja tuos pačius principus kaip ir šaldytuvas. Jie taip pat vadinami garų suspaudimo arba garų suspaudimo šaldymo ciklais. Šilumos siurbliai dažnai vadinami "atvirkštinio ciklo", nes juose naudojamas tas pats mechaninis procesas kaip ir standartinėse oro kondicionavimo sistemose, bet atvirkščiai. Oro kondicionavimo sistemoje šilumai perduoti iš pastato vidaus į išorę ("vėsiąją" sistemos dalį) naudojamas kompresorius ir kondensatorius. Šilumos siurblys veikia atvirkščiai – naudoja kondensatorių ir garintuvą ("šilumos" dalis) šilumai perduoti iš lauko aplinkos į pastatą ("šilta" sistemos dalis). Jei turite klausimų – saulesbroliai.lt papasakos plačiau.

Kaip veikia šilumos siurblys?

BroliaiŠilumos siurblys perduoda šilumą pernešdamas ją iš aukštos temperatūros šaltinio, pvz., lauko oro, į žemesnės temperatūros sugėriklį, pvz., orą jūsų namuose. Šilumos siurblys naudoja šaldymo agentą šilumai perkelti iš vienos vietos į kitą. Šilumos siurblį sudaro dvi dalys: garintuvas ir kondensatorius. Garintuvas yra šilumos siurblio dalis, esanti lauke ir veikiama lauko oro. Jame yra šaldymo agentas, kuris viduje užverda ir virsta dujomis. Dujos prisijungia prie lauko oro ir atima šilumą. Tada šaldymo agentas patenka per kompresorių namo viduje, kur kondensuojasi atgal į skystį. Tada jis keliauja atgal į garintuvą, kur išgaruoja ir atima dar daugiau šilumos.

Šilumos siurblio šildymas

Šilumos siurblys efektyviau šalina šilumą nei ją prideda. Todėl jis dažnai naudojamas atvirkštinio ciklo oro kondicionavimo sistemose. Šildymo režimu šilumos siurbliai paima šiltą patalpų orą, prideda šiek tiek papildomos šilumos, kurią sistema sunaudojo anksčiau, ir tada praleidžia šį orą per garintuvą. Garintuvas sugeria šilumą iš lauko oro ir perduoda ją patalpų orui. Naudojant šilumos siurblį šildymui, lyginant su standartine elektrine ar dujine krosnimi, sąskaitos už kurą gali sumažėti maždaug 50 proc. Oras vanduo kaina – Saulesbroliai.lt – pateiks pasiūlymus su kainomis.

Šilumos siurblio vėsinimas

Aptarėme, kaip šilumos siurblys veikia šildymo režimu, o kaip veikia vėsinimo režimu? Vėsinimo režimu tas pats procesas vyksta atvirkščiai. Šiltas patalpų oras praleidžiamas pro garintuvą ir siunčiamas į lauką. Tada lauko oras praeina pro garintuvą ir pasiima šilumą iš patalpos oro. Vėsinimo režimu šilumos siurblys gali iki 40 proc. sumažinti kuro sąskaitas, palyginti su standartine vėsinimo sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *