Kaip vyksta nekilnojamojo turto vertinimas?

2017-aisiais nekilnojamojo turto (NT) rinka, pasiekusi pirkimo ir pardavimo sandorių ribas, vis dar nerimsta – norinčiųjų įsigyti ar parduoti butus, namus, komercines, administracines patalpas, inžinierinius statinius, ir žemes tebėra labai daug. Kartu aktualus išlieka ir turto vertinimo klausimas. Taigi kokie veiksniai gali lemti Jūsų turto kainą? Kokia yra turto vertinimo eiga? Plačiau tai aptarsime šiame straipsnyje.

NT vertė priklauso nuo įvairių veiksnių – tai gali būti šalies ekonominė situacija, NT rinka, pasikeitęs statusas. Svarbi yra ir turto vieta – ne tik rajonas, bet ir supanti aplinka, šalia esantys strateginiai objektai. Taip pat kainai įtaką daro esami gyventojai, valdžios institucijos, pirkėjų ar nuomininkų lūkesčiai, NT kokybė, būklė. Taigi NT įvertinimas apima platų sričių lauką, todėl, vertinant turtą, patartina atsakomybę sudėti į profesionalų rankas, kad NT būtų įvertintas kuo kompetentingiau ir neįsiveltų jokios klaidos. Atsižvelgdami į visus išvardytus kriterijus, turto vertinimo profesionalai gali įvertinti Jūsų būstą tik per 2–4 darbo dienas. Vertintojas.lt vertintojai dažniausiai savo darbą atlieka tokia tvarka:

  • Identifikuoja ir analizuoja duomenis. Atsižvelgdami į vertinamo objekto tipą, nustato, kokių dokumentų reikės būstui įvertinti. Pvz.: buto vertinimui yra reikalinga kadastrinių matavimų byla, gyvenamajam namui, kotedžiui ar sodybai įvertinti – pastato kadastrinių matavimų byla, žemės sklypui – žemės sklypų matavimų byla ir t.t.
  • Išanalizavus šiuos duomenis, NT yra apžiūrimas iš išorės ir vidaus, jo būklė fiksuojama nuotraukose.
  • Galų gale, maždaug per kelias darbo dienas (gali būti ir daugiau, priklausomai nuo paties turto) yra parengiama vertinimo ataskaita, kurioje pateikiama išvada dėl rinkos, turto vertės, o dokumentai pateikiami užsakovui.

Panašiai, tik per gerokai trumpesnį laiko tarpą, vyksta ir kilnojamojo turto vertinimas, kuriuo taip pat užsiima vertintojas.lt. Populiariausia kilnojamojo turto paslauga – tai automobilio vertės nustatymas. Taip pat įmonė vertina transporto priemones, įrengimus, statybinę techniką, elektros linijas, įvairias katilines, miško, sodų, žemės ūkio produkciją, gyvulius, paukščius ir žuvis, kitą ilgalaikį ir trumpalaikį turtą. Išsamiau apie turto vertinimo paslaugas galite pasiskaityti www.vertintojas.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *