Kaip pasirinkti turto vertintojus?

EkspertsTurto vertinimo reikia vis dažniau, todėl ir turto vertintojų yra daug, pavyzdžiui, http://eksperts.lt/ interneto svetainėje yra pateikiamos profesionalios turto vertintojų paslaugos, iš kurių galima išsirinkti reikiamas. Ką svarbu žinoti, jeigu jums reikalingas turto vertinimas?

Turto vertinimo prireikia įvairiais atvejais, pavyzdžiui, vienas iš dažniausių, kai perkamas nekilnojamas turtas ne už turimus pinigus, o už būsto paskolą. Svarbu paminėti ir tai, kad, jeigu perkamas būstas ar žemės sklypas su paskola, tai kredito bendrovėje reikia sužinoti, kurie turto vertintojai jiems tinkami, nes ne visi atsiduria rekomenduojamų kredito bendrovių sąraše. Pavyzdžiui, viena turto vertintojų įmonė dirba tik su keliais Lietuvos bankais, o kiti turto vertintojai dirba tik su kredito unijomis ir t.t. Kad netektų sumokėti už turto vertinimą, kuris netiks kredito bendrovei reikia apie viską sužinoti iš anksto. Tiesa, tai naudinga ne tik dėl pinigų, nes reikės dar kartą mokėti už turto vertinimą, bet ir leis sutaupyti laiką, juk imant paskolą reikia kuo greičiau sudaryti sutartį ir, kad pinigai iš kredito bendrovės būtų pervesti pardavėjui. Kitaip gali jūsų svajonių būstas ar sklypas būti parduotas kitiems pirkėjams.

Perkant ne tik su paskola praverčia turto vertinimas, bet ir perkant už savo turimus pinigus, nes tai leidžia sužinoti ar pardavėjas nenori per didelės pinigų sumos. Taip pat ir pardavėjui bus naudinga atlikti turto vertinimą, kuris leis tinkamai nustatyti kainą ir bus lengviau surasti pirkėjus. Abiem atvejais tai praverčia, nes leidžia sužinoti ar tai vertingas sandoris ir nesvarbu ar tai pardavimas, ar pirkimas. Abi sutarties šalys pajus iš to naudą.

Vis dėl to, net ir atliekant turto vertinimą kartais iškyla daug klausimų. Tokiais atvejais, kai nežinoma ką daryti ar kokius dokumentus turėti, reikia surasti, kas teikia konsultacijas šiais nekilnojamojo turto klausimais. Geriausia kreiptis į turto vertinimo įmonę, kurioje dirba įvairių sričių specialistai, kurie kompetentingi šioje srityje. Norint surasti tinkamą reikės peržiūrėti ne tik turto vertintojų sąrašą, kuris tinkamas jūsų kredito bendrovei (tais atvejais, kai imama paskola), bet ir išsiaiškinti, kokias paslaugas jie teikia bei už kokią kainą. Kai kurie turto vertintojai padeda ir kitais su tuo susijusiais teisiniais klausimais, todėl jei tai jums yra aktualu, tai ieškokite, kas teikia tokias paslaugas. Tai bus naudinga sudarant sandorį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *