Ką reikia žinoti planuojant plaukimą baidarėmis su vaikais?

AukštaitijaPlaukimas baidarėmis yra nuostabus užsiėmimas norint turiningai praleisti laiką gamtoje. Siūlomos baidarės Aukštaitijoje suteikia galimybę ne tik kvėpuoti grynu oru, bet ir pamatyti pačias gražiausios šio regiono gamtos vietas. Vis dažniau nusprendžiama į tokias pramogas įtraukti ir vaikus, tačiau, jei yra planuojamas plaukimas baidare su vaikais, reikia žinoti kaip tinkamai pasiruošti tokiai pramogai.

Daugelis tėvų nori, kad jų vaikai kuo daugiau laiko praleistų gryname ore, todėl sugalvojamos įvairios pramogos lauke. Šiuo metu sparčiai populiarėja plaukimas baidarėmis bei vis daugiau tėvų nusprendžia į tokį plaukimą pasiimti ir savo atžalas. Tiesa, kartais tėvai bijo dėl vaikų saugumo plaukimo metu arba nesiryžta į tokią kelionę pasiimti mažų vaikų. Labai svarbu žinoti, kad pasirinkus tinkamą plaukimo maršrutą ir trukmę galima suplanuoti tokį plaukimą, kuris neišvargins mažųjų. Taip pat būtina užtikrinti saugumą plaukimo metu, dėl to planuojant plaukimą, reikia rasti tuos baidarių nuomotojus, kurie gali padėti užtikrinit saugumą. Vaikams yra specialios sėdynės, kurios tvirtinamos baidarėse. Tokiose sėdynėse vaikai bus saugūs. Tiesa, ne visi nuomotojai teikia tokią paslaugą, todėl planuodami plaukimą su vaikais, turite sužinoti ar tikrai tokios specialios sėdynės ar kėdutės bus. Taip pat derėtų atsiminti, kad jeigu jums baidarių nuomotojas sako, kad galima plukdyti mažą vaiką paprastai įsodinus ar laikant ant savo rankų, tai žinokite, kad taip negalima daryti. Tokiu būdu jūsų vaikas tikrai nebus saugus. Nepamirškite ir kitų saugumo priemonių. Be gelbėjimo liemenių nedera sėsti į baidarę. Todėl būtina jas visiems užsidėti.

Kai jau išspręstas saugumo klausimas, reikia pakalbėti apie tai, kad toks plaukimas turi neišvarginti mažųjų. Tam reikia pasirinkti tinkamą trukmę ir plaukimo vietą. Šiuo metu

baidarės Aukštaitijoje nuomojamos plaukimui įvairiomis upėmis, tačiau yra tam tikri maršrutai, kurie puikiai tinka tėvams su vaikais. Pavyzdžiui, tam tikros Žeimenos upės atkarpos bus kaip tik. Jums reikia rinktis neilgus maršrutus, kuriuose upė nėra srauni ir joje nėra kliūčių. Jei norite plaukti ilgiau, tai turėtumėte planuoti plaukimą dvi dienas su nakvyne jums patogioje vietoje. Žinoma, daug kas priklauso nuo vaikų amžiaus ir charakterio ypatumų. Kai kurie gali nesunkiai ramiai išsėdėti vienoje vietoje ilgą laiką, o kiti jau po pusvalandžio pradeda prašyti dėmesio. Visais atvejais reikia gerai įvertinti esamą situaciją ir pasirinkti tinkamiausią plaukimo trukmę ir maršrutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *