Įsirengiant laiptus ir jų turėklus svarbiausia – saugumas

Rekkverk i rustfritt stålJeigu gyvenate daugiau nei vieno aukšto name, natūralu, kad jums reikės įsigyti laiptų turėklus trappe rekkverk. Jų būna pačių įvairiausių modelių, spalvų, dizaino, tačiau nepamirškime, kad svarbiausia – laiptų saugumas ir patogumas. Laiptų turėklai namų interjerui gali suteikti jaukumo, išskirtinumo ir pabrėžti patalpas. Tačiau nepamirškite paisyti pagrindinių reikalavimų, reikalingų laiptų ir jų turėklų trappe rekkverk statymui.

1. Laiptams rekomenduojama pasirinkti tokią namų vietą, kurią būtų nesunku pasiekti iš įvairių kambarių. Tuo pačiu jie neturi ,,užgriozdinti“ namų erdvės savo neįprasta vieta. Dažniausiai jie ya statomi prie sienos.

2. Apšvieskite laiptus ne tik specialiu apšvietimu, bet ir statykite juos netoli natūralaus šviesos šaltinio. Dienos metu ant laiptų krintanti šviesa ne tik sumažina nemalonių nutikimų, kaip nuslydimas nuo jų, skaičių, bet ir vizualiai juos pašviesina, suteikiant papildomo namų jaukumo.

3. Rinkitės pakankamai plačius laiptus tam, kad jais žygiuoti būtų paprasčiau, o koją ant jų sėkmingai statytų net ir didžiausių pėdų savininkai. Dauguma žmonių renkasi platesnius laiptus ir dėl kitos – saugumo priežasties. Nelaimės atveju ant tokių laiptų gali stovėti kur kas didesnis žmonių kiekis.

4. Laiptų pakopos turi būti vienodo aukščio. Specialistai rekomenduoja, kad jų turėtų būti ne mažiau nei trys, bet ir ne daugiau nei dvylika.

5. Dar viena rekomendacija – įsigyti turėklus iš nerūdijančio plieno rekkverk i rustfritt stål. Tokie turėklai pasižymi ilgaamžiškumu, patogumu, o jais pasiremiant, neslysta plaštaka.

6. Laiptų statumas turi būti iki keturiasdešimt penkių laipsnių. Ant jų esanti danga privalo būti neslidi, kokybiška. Dažniausiai renkamasi mediena, o vengiama plytelių, akmens, stiklo. Kaip ir buvo minėta straipsnio pradžioje, laiptų ir jų turėklų gamyboje svarbiausia – saugumas. O ant minėtų dangų ženkliai padidėja nuslydimo ar nukritimo galimybė. Šiurkštaus paviršiaus dangos pasižymi patogumu ir labai nedideliu nelaimingų atsitikimo atvejų skaičiumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *