Iš kur duonelė gimsta

Kai javų kombainai visą dieną važinėja po laukus, vyksta didysis žemės ūkis, lietuviui taip svarbus. Nes ten – duonelė gimsta. Kombainai ne vienintelė žemės ūkio technika, kuri padeda atlikti javų auginimo darbus, tačiau labai reikšminga. Panagrinėkime, koks dabar yra duonelės kelias, ir koks seniau buvo…

Dirvos paruošimas

KombainaiPirmiausia kombainas – traktorius, mašina, kuri aria, turi paruošti dirvą. Dirva paruošiama ją išvalant, jeigu to reikia, tuomet gerai suariant. Vienu metu gali kombainas taip pat dirvą ir tręšti natūraliomis ar kitokiomis trąšomis, priklausomai nuo to, kokio tipo žemdirbystė yra propaguojama. Dabar kombainai, speciali žemės ūkio technika tai padaro labai greitai. Anksčiau ūkininkai arimo darbams naudodavo arklius ir arklus, o tai būdavo gyvulių išnaudojimas, varginantis ir ilgas darbas. Kas neturėdavo tokių sąlygų, ardavo patys su šakėmis. Galima tik įsivaizduoti, kaip ilgai tokie darbai turėtų užtrukti.

Sėjimas

Sėjamosios mašinos šiais laikais taip pat yra labai svarbios ir atsakingos už tai, kaip, kur ir kada papuola duonos sėklos. Su sėjamosiomis mašinomis daug efektyviau, greičiau ir tolygiau išbarstomos javų sėklos. Kai anksčiau sėjikai žarstydavo grūdus rankomis. Paveikslėliuose tai gal ir atrodė romantiška, tačiau praktikoje visgi buvo gana sunku… Taigi, sėjimas yra rimtas darbas ir jam nereikia skirti tiek laiko, kiek anksčiau. Galima tiesiog paleisti sėti grūdus su mašina ir viskas bus gerai.

Pjovimas

Derliaus surinkimas mūsų kalendoriuje turi net specialų pavadinimą – rugpjūtis. Tą mėnesį pjaunami javai, rugiai, kviečiai, tačiau nebereikia į laukus išeiti daugybei pjovėjų, kurie išsijuosę, palenkę nugaras dirbtų savo darbą. Dabar pjovimas daug paprastesnis, lengvesnis, greitesnis, nes viską ir vėl padaro už žmogų kombainai, kurie sutaupo begales žmogaus energijos ir laiko.

Kūlimas

Vėliau apdorojami javai. Kai kurie gali būti išvis nevalyti, neapdoroti, taip vadinami, pilno grūdo arba tiesiog rupūs miltai. Pastarųjų metų medikų jie yra išaukštinti ir laikomi vertingesniais už tuos, kurie yra tiesiog baltieji miltai. Taigi, augalų kūlimas irgi yra dalykas, kurį dabar moderniai ir pasirinktinai pagal poreikius gali atlikti automatizuota žemės ūkio technika.

Gamyba

Visi kiti procesai priklauso nuo to, kas dirba su šiomis medžiagomis. Gal tai malūnas įmonės, kuri turi ir kepykla, tuomet produkcija tiesiogiai eis į gaminių sudėtis. O gal tai ūkininko verslas, tad jam teks šią produkciją priduoti tiems, kas užsiima gamyba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *