Dailylenčių montavimas sraigtais ir vinimis

Planuodami vidaus apdailą, norime apskaičiuoti pilną sąmatą. Tada gali net tiksliai žinoti, kokia yra Cedral dailylentės kaina, kiek kainuos tvirtinimo medžiagos. Ar mokėtumėte dailylentes pritvirtinti patys? Jeigu turite bent kažkiek patirties, galite bandyti tai daryti. Jeigu neturite – galite susipažinti su tvirtinimo sistemomis ir pagalvoti, ar norėtumėte pabandyti užsiimti panašia veikla, ar sugebėtumėte.

Sraigtai

CedralVienas iš būdų tvirtinti dailylentes ar kitokias medienos dalis (tinkamas tiek apdailai, tiek sandūroms ir pamatinėms konstrukcijoms), yra sraigtai. Jie suteikia tikrai stiprų įtvirtinimą, sąlyginai tvirtesnį negu su vinimis. Be to, jie gali būti plačiau panaudojami, atsidurti tokiose detalėse ir vietose, kur jūs net nematysite sraigto, tai, tuo tarpu, vinis būtų matomi. Tvirtumas atsiranda dėl to, kad ištraukti sraigtą su nelygiu paviršiumi yra labai sunku, o lygus vinies paviršius išsitraukia iš dailylentės labai paprastai. Vienas iš populiariausių sraigtų yra medsraigtis, kitaip vadinamas medvaržčiu. Jis gali būti įvairaus dydžio. Standartinis jis bus su viena įleidžiama galvute ir smailėjančiu strypu. Norint įtvirtinti tokį medsraigtį, pirma reikia išgręžti skylutę, į kurią būtų galima įleisti varžtą. Tik nereikia skylutės iškart tokios plačios daryti, kad sraigtas iš jos iškristų. Ne urvo, o skylutės. Ten įleidus sraigtą galima jį įsukti su elektriniu prietaisu. Paprasti standartiniai sraigtai turi plokščią galvutę. Taip pat yra ir kiti sraigtai – su pusapvale galvute. Jie atrodo estetiškai ir yra skirti būti matomi išorėje. Tokie sraigtai gali būti ir ant spintelių, ant dailylenčių, nereikia bijoti, kad jie matosi. Sraigtų yra ir kitokių rūšių, pavyzdžiui, juodieji lakuotieji. Šie paprastai yra brangesni, bet jie galės eiti į juodas dailylentes ar kitą tamsią medieną. Dar yra ir žalvariniai sraigtai, vėlgi tai yra estetinis pasirinkimas.

Vinys ir kniedės

Kniedės yra labai trumpos ir turi estetišką pusapvalę galvutę, jos tinka tik specifinėse tvirtinimo sistemose, kažin, ar jas panaudosite su dailylentėmis. O štai vinys gali būti ir labai ilgos, ir plonos, ir storos, ir mažos, ir didelės. Jos tvirtinamos su atitinkamo dydžio plaktuku. Tačiau darbas su vinimis yra visada šiek tiek rizikingesnis. Pirma, galima susižeisti su plaktuku, antra, galima susižeisti ir su pačia vinimi. Tačiau pritvirtinti vinis iš esmės yra daug paprasčiau ir trunka greičiau nei dirbant su sraigtais. Kita vertus, kaip jau minėjome, jeigu norite ilgalaikio rezultato, tada reikėtų rinktis sraigtus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *