Ką reikia žinoti prieš imant būsto paskolą

Jei netolimoje ateityje planuojate įsigyti nekilnojamojo turto ir norite tai padaryti su paskola iš banko ar kredito unijos, geriausias variantas būtų pasidomėti paskolomis jau dabar. Busto paskola kredito unija gali jums suteikti lėšų nuosavo būsto įsigijimui geromis sąlygomis, tačiau tikrai neturėtumėte griebti pirmo pasitaikiusio pasiūlymo ir neapsvarstyti visų galimybių.

Pirmas dalykas apie kurį reikėtų pagalvoti jau dabar, yra jūsų kredito istoriją. Ją galite sužinoti užsisakę šią paslaugą internete, tiesa, ji yra mokama. Kredito istorija ir kredito rezultatas susideda iš daugelio įvairių faktorių, todėl juos numanyti galite ir pats. Pabandykite prisiminti, ar kada nors skolinotės didelę pinigų sumą ir vėlavote atiduoti? O galbūt buvote prisiėmę greitųjų kreditų? Tokie dalykai be abejonės atsispindės jūsų kredito istorijoje. Bankas ar kredito unija žinoma apsvarstys ir daug daugiau įvairių faktorių, tokių kaip jūsų išsilavinimas, ateities perspektyvos, bendra finansinė būklė ar net jūsų sveikata. Kaip bebūtų, bene svarbiausia faktoriai vis tiek yra dabartiniai finansiniai įsipareigojimai ir jūsų praeityje priimti sprendimai.

Tiek skolintojas, tiek ir besiskolinantysis turi tą patį tikslą – nepaskolinti arba nepasiskolinti per daug. Tokiu atveju abi šalys patektų į problematišką situaciją, kadangi pasiskolinęs žmogus galimai susidūręs su finansiniais sunkumais nebegalėtų mokėti įmokų ir galbūt net prarastų savo turtą, o skolintojas, savo ruožtu, negautų įmokų ir taip strigtų visas procesas – visi patirtų nuostolius. Būtent dėl šios priežasties egzistuoja paskolos skaičiuoklės ir bankas labai atsargiai vertina, kokią maksimalią sumą gali jums atseikėti. Paskolos suma tiesiogiai susijusi su jūsų dabar gaunamomis pajamomis ir jau turimais finansiniais įsipareigojimais. Žinoma, kuo didesnį pradinį įnašą galite įnešti, tuo mažiau pinigų reikės mokėti kas mėnesį, kadangi mažėja pati skolinama suma.

Taip pat labai svarbu įvertinti ir dar vieną faktorių – paskolos laikotarpį. Šį parametrą galite koreguoti jūs pats pasitaręs su finansų specialistu, bet įprastai jis svyruoja nuo 15 iki 30 metų. Kuo trumpesnis terminas, tuo didesnės bus mėnesinės įmokos. Kaip bebūtų, tuo greičiau jūs atiduosite skolą ir sumokėsite mažiau palūkanų bei administravimo mokesčių. Kitaip tariant, skolintis trumpesniam laikui yra kur kas pigiau, tačiau, kad galėtumėte tai padaryti, turite turėti nemažas mėnesines pajamas, kurios padengtų kur kas didesnes įmokas. Jei skolinsitės ilgesniam laikotarpiui, tarkime 30 metų, mėnesinės įmokos tikrai nebus didelės, tačiau sumokėsite daugiau palūkanų ir ilgiau būsite prikaustytas prie įsipareigojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *