Atliekų išvežimui reikia specialių automobilių

Norint išvežti atliekas, priklausomai nuo jų dydžio ir kiekio, gali pakakti puspriekabes cisternos, o gali reikėti ir rimtesnio transporto.

Šiukšliavežiai iš namų

Esame įpratę, kad nuo namų konteinerius paima speciali komunalinė technika, o kitaip – tam tikros šiukšlių išvežimo mašinos. Tame patys nematome visiškai nieko naujo. Iš tiesų, tokias mašinas paprastai administruoja viešos įstaigos, kurios tvarko komunalines atliekas. Anksčiau į visas tokias mašinas šiukšlės būdavo kraunamos kelių žmonių, dabar dažniausiai šį darbą atlieka mechaninė ranka.

Superka ir išveža stogo dangas

CisternosTenka ieškoti puspriekabes cisternos, ar kokio savivarčio, kada reikia išvežti stogo dangas. Toks darbas būtinas, nes seni asbesto šiferiai yra nuodingos atliekas, taigi, ir sunaikinti jas reikia specialiu būdu. Paprastai tą daro specialiai šias paslaugas teikiantys žmonės ir jų automobiliai. Reikia atliekas vežti atsargiai, nekvėpuoti šiomis nuodingomis atliekomis, nes asbestui patekus į atvirą orą, jo plaušeliai gali nukeliauti į plaučius, išprovokuoti vėžį.

Išveža statybines atliekas

Taip pat didelė komunalinė technika gali išvežti ir statybines įvairias atliekas. Tai įvairiausi laužai, liekantys po tam tikro statybų etapo. Jeigu statybų vietoje pirmiau kažkas buvo nugriauta, sunaikinta, tai tų šiukšlių, akivaizdu, bus tikrai nemažai. Taip pat, jei statybinės medžiagos yra tikrai rimtos, jos gali ir užimti labai daug vietos. Tada tada geriau ieškoti didesnės puspriekabės arba vežti per kelis vežimus. Taigi, jeigu norite, kad statybinės atliekos būtų išvežamos tikrai laiku ir tinkamai, iš anksto ieškokite, kas tą padarytų. Mat statybos sezono metu visada yra didelė paklausa tokiems dalykams.

Išveža metalo laužą

Dar vienas dalykas, kurį statybų metu gali tekti išvežti atskirai – tai metalo laužas. Šį dalyką kartais reikia išvežti, nes išardžius senesnes armatūras, tam tikras metalo konstrukcijas, gali taip nutikti, kad statybines atliekas reikia rūšiuoti. Ir būtent sunkias metalo konstrukcijas – priduoti į metalo laužą. Tą padaryti gali specialios mašinos, surenkančios metalo laužą. Kaimuose žmonės kai kurie vien iš to ir pragyvena – važiuoja per kaimus su priekaba arba savivarčiu, surenka metalo laužą, o paskui priduoda. Pas daug ką lieka įvairaus metalo laužo, ir jo išvežimas reikalauja laiko, priekabos ir fizinių jėgų. Tad jeigu kažkas užsuka į kiemą, kuriame matosi pridėta metalo, tuomet ir sutinka dažnai žmonės. Jų kieme atsilaisvina vietos, o kažkas iš to gali bent šiek tiek užsidirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *