Vokų pakėlimo operacija: estetika ir sveikata

Nors plastinė chirurgija dažniausiai asocijuojasi su grožio kultu ir nenatūralumu, tačiau nereikia pamiršti, kad plastinė chirurgija yra svarbi ne tik estetikai, tačiau ir sveikatai. Itin dažnai, ypatingai Lietuvoje, plastinės operacijos yra atliekamos pašalinti sveikatai neigiamos įtakos turinčius veiksnius. Viena iš populiariausių operacijų – tai vokų pakėlimas, kuris gali būti atliktas tiek norint atgaivinti pavargusias akis ir žvilgsnį, tiek ir išvengti sunkių problemų, kurios gali įtakoti rimtas akių ligas. Abi šio pobūdžio operacijas apžvelgsime kiek atidžiau.

Estetika ir sveikata

Vokų tvarkymasSenstant žmogaus organizmui kartu su metais prarandamas ir odos elastingumas, o tai ypatingai ryškiai atsiliepia vienoje jautriausių vietų – akių srityje. Paakių ir vokų oda tampa šiek tiek nukarusi, sukurdama pavargusias akis bei pridėdama keletą papildomų metų. Šiandien vokų pakėlimas yra puiki išeitis toms, kurios nori pagyvinti savo žvilgsnį, atsikratydamos odos pertekliumi akių srityje. Tai iš dalies nėra sudėtinga operacija, tačiau efektas išties įspūdingas, todėl dažna moteris pasiryžta šiaip procedūrai. Naujai atvertos akys atrodo didesnės, veidas tampa šviesesnis bei pozityvesnis, todėl tai ir yra jaunystės paslaptis.

Gan dažnai vokų pakėlimas pasitelkiamas ir kaip gydomoji prevencinė priemonė prieš akių dirglumą bei infekcijas. Ne viena moteris dėl ypatingai neelastingos odos akių srityse tampa viena iš akių ligų rizikos grupės atstovių. Mat odos perteklius viršutinėje akių dalyje gali trikdyti regėjimui ne tik dėl tiesioginio odos užkritimo ant akių, tačiau ir akių infekcijų padidintos rizikos. Odos perteklius ne tik, kad neleidžia pilnai atsimerkti, tačiau dažnai užgula blakstienas, kurios apsaugo mūsų akis nuo dulkių ir kitų kenksmingų aplinkos veiksnių. Sunkūs vokai ne tik užgula blakstienas, tačiau dažnai jas nukreipia į pačią akį, todėl akis tampa nuolat dirginama blakstienų, to pasekoje akys nuolat ašaroja, peršti bei turi didelę riziką užsikrėsti infekcija nuo rankų ar tiesiog aplinkos. Tokiais atvejais vokų pakėlimo operacija yra būtina, nes ignoruojama situacija ir pažengusios infekcijos gali gerokai sugadinti jūsų regėjimą.

Žinoma, nors vokų pakėlimo operacija sveikatos tikslais yra pagrindinis išsilaisvinimas iš diskomforto, tačiau kiekvienas pacientas džiaugiasi ir pridėtine verte – pajaunėjimu keliais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *