Venkite apšvietimo klaidų

Net jeigu baldų salone šviestuvai tik geri pardavinėjami, ir katalogas nesiūlo nieko pigaus ir prasto, žmogus, neturėdamas suvokimo, kaip reikia planuoti apšvietimą namuose, vis tiek viską gali sugadinti. Tad norint pasikabinti šviestuvą, dar pirma reikia pažiūrėti, kas iš to išeis. Pirma verta visada šiek tiek pasidomėti, paskaityti internete, sužinoti stilistų patarimus ir juos pritaikyti, kai bus kuriamas nuosavas interjeras. Taigi, kokios yra dažnos klaidos, nuo kurių neišgelbės geriausias šviestuvų katalogas, bet išgelbės sveikas protas?

Centrinė šviesa, ir viskas

Šviestuvai iš DomusVienas blogiausių namų apšvietimo pavyzdžių ateina iš gūdaus sovietmečio, kai senuose (tada – naujuose) daugiabučiuose kiekviename kambaryje buvo pakabinta po lemputę. Ir tai buvo vadinama apšvietimu. Šiais laikais apšvietimas taip neatrodo, ir tą kiekvienas žino. Taigi, centrinė šviesa užpildo visą kambarį, ir tu gali būti raus? Tikrai ne. Centrinė šviesa užpildo vietas, kur ji krenta, o ten, kur nepatenka, lieka tamsa. Tai visi kambario kampai, pasieniai. Jeigu šviestuvai dar ir nuleisti žemiau, tada išvis lieka tamsu. Prisiminkite kadrus iš filmų, kur rodomas tardymo kambariukas. Kuo pasižymi apšvietimas ten? Paprastai tardomasis sėdi prie stalo, kambarėlis tamsus, nors lempa yra – ji nuleista žemai.Taip būdama ji nemeta šviesos ir apsišviečia tik dalis kambario. Taigi, siekdami šviesaus kambario, būtinai naudokite daugiau apšvietimo šaltinių ir sistemų. Kurkite akcentinį apšvietimą su papildomais šviestuvais sieniniais, lubiniais ar pakabinamais, ir jie jums leis pamatyti, kaip iš tiesų turi atrodyti šviesa.

Per daug šviesų

Tačiau neperlenkite lazdos. Kai žmonėms pasakai patarimą, jie kartais jį priima pernelyg tiesmukai. Dėl to per daug šviesos tokioje vietoje, kurioje gyvenate, irgi negerai. Geriau kurkite ritmą iš panašių šviesą skleidžiančių formų, o ne kabinkite tik vieną šviestuvą. Jeigu jau norite tikrai turėti gerą apšvietimą, tai derinkite ne daugiau dvi skirtingas apšvietimo sistemas viename kambaryje. Jeigu prikabinsite ten visko iš eilės, bus neskoninga.

Šviestuvas, o ne apšvietimas

Svarbu žinoti, kad reikia kreipti dėmesį ne tik į patį šviestuvą, bet ir į tai, kokį apšvietimą jis siūlo. Juk pirmiausia tai yra ne kažkoks baldas, daiktas ar namų dekoraciją, o šviesos skleidėjas. Jeigu jums labai patinka pats šviestuvas, bet jis realiai yra visiškai ne toks, kokio reikia, norint turėti gerą apšvietimą, tuomet meskite jį į šalį. Tai tiesiog dar ne tas šviestuvas, kurio jums reikia.

2 mintys apie „Venkite apšvietimo klaidų“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *