Veido odos priežiūra

Sapiegos klinikaOdos ligos – tai viena dažniausiai pasitaikančių problemų ne tik vyresniems, tačiau ypatingai jaunesnio amžiaus žmonėms. Oda – tai didžiausias žmogaus organas, kuris yra atspindys viso organizmo savijautos. Kiekvienas dermatologas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kokiame kitame Lietuvos ar pasaulio mieste patvirtins, kad odos priežiūrai neužtenka prausiklio ir drėkinamojo kremo, odos priežiūra – tai žmogaus gyvenimo būdo atspindys.

Faktoriai, įtakojantys odos būklę

Odos būklę ypatingai įtakoja mityba, hormonų balansas bei poilsis. Kiekvienas dermatologas Vilniuje ar bet kokiame kitame mieste mielai smulkiai jums paaiškins kodėl šie veiksniai tokie svarbūs žmogaus odai. Nebūtina mintinai išmokti mokslinių paaiškinimų, tačiau svarbu žinoti pagrindus.

Nesveikas maistas turi nemažai nenaudingų medžiagų, kurios yra šalinamos ne tik su šlapimu, bet ir per odą. Veido oda ypatingai palanki vieta pašalinti nereikalingas medžiagas, todėl dėl šios priežasties gali susidaryti aknė ar inkštirai, jei veido oda taip pat nėra kruopščiai nuvaloma. Maistas įtakoja ir veido švytėjimą bei elastingumą. Žmonės, kurie maitinasi sveikai ir gauna pakankamai poilsio (mažiausiai 7 valandas miego per parą), dažniausiai turi ne tik lygią ir šviesią, švytinčią odą, tačiau raukšlių susidarymo jie išvengia daug paprasčiau. Norint pagerinti odos būklę reikėtų gerti ypatingai daug vandens bei vengti pieno produktų ir nenatūralaus cukraus (šokoladas, saldainiai ir t.t.).

Sutrikus hormonų balansui gydyti odą gali padėti tik vaistai, todėl šiuo atveju be medikamentų apsieiti neįmanoma. Kaip ir minėta anksčiau, oda yra viso organizmo savijautas veidrodis, todėl hormonų disbalansą galima pastebėti atsiradus odos sutrikimams. Žinoma, tokiu atveju reikia kreiptis pas specialistą, kuris paskirs būtiną ir tinkamą gydymą.

Žinoma, labai svarbu ir higiena, ypatingai moterims, kurios naudoja makiažą. Labai svarbu kiekvieną dieną jį kruopščiai nuvalyti tam, kad neužsikimštų poros ir nesusidarytų uždegimas, kuris gali paplisti. Naudoti būtina dermatologo rekomenduotas priemones, tinkamas jūsų veido tipui. Didelis privalumas odą atgaivinti kaukėmis ar kitomis procedūromis, kurios odai suteiks gyvumo ir natūralaus švytėjimo, padės odai atsigauti po kasdienio makiažo naštos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *