Svarbiausi užuolaidų pasirinkimo principai

Užuolaidos – tai labai pastebima namų interjero detalė, kuri atlieka grožio, šviesos ir privatumo reguliavimo funkcijas. Tai tokia namų puošmena, kurios nesinori dažnai keisti, todėl yra patogu prieš perkant apsvarstyti, ar pirkinys tikrai bus ilgametis ir tarnaus su visomis norimomis funkcijomis.

UžuolaidosVisų pirma, svarbu atkreipti dėmesį į užuolaidų audinį. Geriau apsižvalgykite savo kambaryje – kokios spalvos dominuoja? Koks bendras stilius išlaikomas interjero dizaine? Ar neslegia baldai? Ar neturite agresyvių augintinių? O gal Jūsų namuose dažnai susikaupia per didelė drėgmė? Šie ir kiti klausimai lemia tai, kokio audinio Jums prireiks. Jeigu kambaryje per daug tamsių spalvų, siūloma rinktis šviesų audinį, tokiu atveju rytinė saulė suteiks jam šviesumo, o ir vakare nebus per daug tamsu. Jeigu interjeras susijęs su baroko stiliumi, tai ir užuolaidų audinys turėtų būti iš tą laikotarpį atspindinčių detalių. Jeigu baldai yra griežti, sunkūs ir kažkiek slegia – užuolaidų nebūtina prie jų derinti, rinkinės švelnias, šilkines užuolaidas. Dėl augintinių klausimo yra kuriamos ir specialiai tokioms situacijoms pritaikytos užuolaidos – tvirtesnės, storesnės, patvaresnės ir lengviau išskalbiamos.

Antras svarbus dalykas renkantis užuolaidas yra jų ilgis. Prieš nuspręsdami, ar norite trumpų, ilgų arba pusilgių užuolaidų, nepatingėkite pavartyti parduotuvėse esančių katalogų arba paieškoti internete panašių kambarių dizaių į Jūsiškį. Galbūt dizaineriai gali Jums įrodyti, jog nereikia turėti išankstinės nuomonės, nusistatymo ar įpročio rinktis tą patį ilgį. Ilgis gali priklausyti ir nuo sezono ar kambario pobūdžio. Pavyzdžiui, jeigu užuolaidas kabinsite virtuvėje – geriausiai tam tiks trumpos užuolaidos iki palangės. Tačiau miegamajame trumpos užuolaidos dera labai retu atveju. Sezoniškumo klausimas egzistuoja tik tiems, kurie mėgsta dažniau keisti užuolaidas namuose. Pavyzdžiui, vasarą dažniau norisi plonesnių, lengvesnių užuolaidų, o žiemą storų, gal netgi pūkuotų ir kitokių. Prieš pirkdami būtinai nuspręskite, kuriam laikui planuojate pirkti užuolaidas.

Taigi, su šiomis pagrindinėmis taisyklėmis nepadarysite didžiausių klaidų besirinkdami užuolaidas. Svarbiausia yra nepamiršti, jog šis pirkinys bus prieš Jūsų akis kiekvieną dieną, kai tik būsite namuose, todėl nereikia bijoti pasirinkimui atidėti daugiau papildomo laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *