Sniegas per Velykas – iššūkis vasarinėms padangos

Padangos automobiliams ir motociklamsŠios Velykos padovanojo visiems ne tik šventę, bet ir sniegą, kurį visi puolė fotografuoti bei kelti į internetą. Tačiau šios klimato išdaigos ne tik linksmos, bet ir pavojingos, mat ant transporto priemonių jau buvo sumontuotos moto padangos vasarinės, o per Velykas kaip tik beveik visi buvo palikę įprastą gyvenamą vietą ir nuvykę pas gimines. Taigi, keliuse ant sniego pasirodė daug vairuotojų su vasarinėmis padangomis.

Padangos jau buvo pakeistos

Ar tai būtų buvę moto riepas, ar padangos automobiliams, ar džipams, tačiau jau nuo balandžio 1 dienos buvo galima keisti padangas. Dauguma taip ir padarė, nes kam gadinti žiemines? Be to, buvo ir tikrai labai šilta – daug kas jau mėgavosi nuostabiu šiltu oru, deginosi gamtoje ir jau svajojo, kaip savaitgalį galės pasivaikščioti po sodą tik su maudymosi kostiumėliu. Tad Velykų bobutės dovana nebuvo tokia maloni.

Velykos kaip Kalėdos

Visi, kam teko važinėti su vasarinėmis mootorratta rehvid, pastebėjo, kad Velykos tikrai panašios į Kalėdas. Jeigu per Kalėdas spaudžia šaltukas ir krenta sniegas, tai šį kartą tą vaizdą turėjome per Velykas. Tačiau skirtumas buvo akivaizdus, nes sniegas krito ant sužaliavusių šakų, taip pat ant pražydusių gėlių. Be to, niekas tam nebuvo tinkamai pasiruošęs.

Pablogėjo kelių būklė

Apie tai, kad kelias netinkamas vasarinėms padangoms, suprato visi tik prabudę vairuotojai. Tačiau taip pat apie tai rašė ir spauda, interneto žiniasklaida. Galiausiai, taip pat kelių būklė buvo stebėjimo taškas ir kelių eismo direkcijai. Jų viešinama žemėlapyje buvo galima tiesiogiai matyti, kur kokia kelio danga yra prastesnės būklės. Tad tie, kas keliavo slidžiais keliais, turėjo sumažinti greitį, važiuoti atsargiau. Kitiems pasisekė geriau ir pavyko keliauti geresniais keliais.

Ką daryti

Tad daugumai vairuotojų kilo klausimas, ką daryti? Paprasčiausia intuicija daug kam pasufleravo atsakymus. Dėl vienadienio sniego ar plikledžio niekas aišku nenorėjo vėl keisti ratus į žieminius, o ir sąlygų Velykų rytą tą padaryti ypatingai gerų nebuvo. Taigi, saugumo patarimai patys gimė daug kam galvoje. Visų pirma, verta buvo išvažiuoti iš tėvų ar giminių šviesiu paros metu. Pasilikti laiko kelionei tiek, kad ir grįžti būtų galima šviesoje. Taip pat verta turėti akinius nuo saulės. Esant nepastoviam orui viename ruože sninga, kitame apsnigta ir šviečia saulė. Ir važiuoti atsargiai, lėtai, neskubant.

Viena mintis apie „Sniegas per Velykas – iššūkis vasarinėms padangos“

  1. Kas būtų galėjęs pagalvoti, jog Velykų metu kažkada reikės žieminių padangų? Seniau velykos asocijuodavosi su pavasariu ir saule, tačiau dabar klimatas keičiasi ir tai priveda prie ilgesnio žiemos sezono. Žiemines padangas dažniau keičiam nei vasarines

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *