Atsinaujinantys energijos šaltiniai namams

Lietuvoje siekiama, kad 2050 metais elektros energija būtų išgaunama vien iš atsinaujinančių energijos išteklių. Kitaip tariant saulės ir vėjo. Todėl valstybė siūlo savo paramą, kad gyventojai geriau išnaudotų šiuos išteklius. Saulės elektrinės namams suteikia galimybę turėti nuosavą elektros energijos generatorių. Prieš vėjo jėgaines jos pranašesnės tuo, kad neskleidžia garso, užima mažiau vietos, nemeta didelio šešėlio. Be to, vėjo jėgainės skleidžia žemo dažnio infragarsą, kuris paprasta ausimi nėra girdimas. Yra daug diskusijų, kokio stiprumo infragarsas kelias realų pavojų žmogaus sveikatai.

Taigi, namų ūkiams vienas iš priimtiniausių atsinaujinančių išteklių tampa saulės energija. 2020 metais galima teikti paraiškas dėl paramos saulės elektrinės namams įsirengimo. Tokią elektrinę nesunku įrengti ant stogo. Kitas variantas – ant žemės nuosavo sklypo. Didelis privalumas elektrinių savininkams, kad jie tampa nebepriklausomi ar mažiau priklausomi nuo elektros tinklų ir nuolat kintančių jų kainų. Vis tik Lietuvoje žmonės gan vangiai naudoja saulės energiją, palyginus su tokiomis Europos valstybėmis kaip Vokietija, kur beveik kas antrą namo stogą puošia saulės jėgainės. Lietuvoje ir Vokietijoje klimatas labai panašus, taigi, stabdančios priežastys investuoti į šią sritį greičiausiai yra finansinės. Vis tik per kelis pastaruosius metus saulės elektrinės namams atpigo ir tapo žymiai prieinamesnės. Valstybė, suteikdama paramą siekia, kad jėgainės atsipirkimo maksimalus laikas būtų iki 10 metų.

„Saulės grąža“ – perspektyvi įmonė Lietuvoje

Norint gauti paramą, saulės jėgainės ir visa įranga turi atitikti Europos standartus ir turėti sertifikatus. „Saulė grąža“ – viena iš perspektyviausių įmonių Lietuvoje, turinti ilgametę patirtį. Visi įmonės produktai turi reikiamą garantinį laikotarpį ir sertifikatus, todėl klientams sudaromos visos sąlygos paramos gavimui.

Saulės jėgainės namams – tai ne tik pelninga investicija, tačiau ir prisidedanti prie švarios aplinkos puoselėjimo. Energijos išgavimas yra visiškai nekenksmingas gamtai. Tai investicija į švaresnę ateinančių kartų ateitį.

Šie metai vieni iš palankiausių tokių namų ūkiui skirtų saulės elektrinių įsirengimui, nes valstybė skatina ne tik parama, bet ir sumažindama reikiamų dokumentų kiekį iki minimumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *