Per kur vėjas švilpia

Norite to ar nenorite, tačiau pastačius namą ar padarius kapitalinį remontą pastate, turės būti vykdomi sandarumo matavimai. Bus būtina ištirti, ar gali jau vykti namo pridavimas. Pastarasis suteikia visus sertifikatus ir parodo, kad namas atitinka tam tikrą energinio naudingumo klasė, kuri dabar iki 2018 m. Galiojanti yra A. Reikalavimai kasmet griežtėja ir sandarumo matavimai atliekami kaskart, nes iš akies nepasakysi, kada namas jau laikomas visiškai gerai apšiltintu, o kada ne. Geriausia temperatūrų vaikščiojimą padeda matyti termovizija ir termoviziniai tyrimai. Tačiau ir iš praktikos jums daug kas pasakytų, kad šiluma išeina per paprastai tas pačias vietas. Tad per kur vėjas pučia, ir per kur išeina didžioji dalis jūsų namų šilumos?

Namo kampai

Vertiname sandarumąNors ir sunku tuo patikėti, bet būtent namo kampai gali būti itin pralaidūs šilumai. Kodėl taip yra? Todėl, kad ten, kur susijungia medžiagos, skirtingi blokai, netgi šiltinimo elementai neina vientisai, atsiranda plyšiai. Žinoma, statybų metu jie yra uoliai sandarinami, hermetinami, bet vis tiek lieka kitoks sandarumas negu tų vietų, kur eina vientisi blokai, šiltinamosios medžiagos ir, pavyzdžiui, plokštės.

Aplink langus ir duris

Sandariausia yra ten, kur nėra jokių sujungimų, sudurstymų, kur viskas vientisa. Tai štai aplink langus, aplink duris visada yra vietų, kur gali būti įvairūs plyšiai. Tas vietas tenka itin atsargiai ir gerai užsandarinti, jog būtų galima pasakyti – dabar viskas gerai. Tad jeigu reikės ruoštis priduoti namą, turėsite atkreipti ypatingą dėmesį į vietas aplink langus, duris, stoglangius.

Aplink stoglangius

Apie stoglangius verta pakalbėti atskirai. Gal norėdami turėti kuo sandaresnį namą, nuspręsite atsisakyti stoglangių vardan to sandarumo. Bet čia nebus protinga išeitis. Kadangi stoglangiai ne tik kelia įprastą riziką kaip ir kiti langai, tačiau kartu jie ir papildo namą šiluma ir energija. Juk energinis sertifikavimas ir vyksta būtent remiantis energijos suvartojimu ir naudingumu.

Perdangos

Svarbu ir kiek šilumos pereina per perdangas. Ten, kur perdangose yra kažkokios jungtys, kur jungiasi kelios plokštės, vėlgi atsiranda mikro tarpeliai. Termovizinė nuotrauka gali padėti lengviau ir greičiau sužinoti, kur yra šaltos oro srovės, ateinančios iš lauko. Kartais mes patys jaučiame, kad kažkurioje vietoje tarsi „traukia šaltis“, tai termo nuotrauka parodo tiksliai, kur laikosi šilta temperatūra, o kur ji išeina. Langai ir stiklai, stogas ir palėpė – taip pat svarbios vietos.

2 mintys apie „Per kur vėjas švilpia“

  1. Kol nesurizikuoji ir nepabandai, tai siltinimas atrodo beprasmiskas, bet kai jau atkenti tai, tai jautiesi tokiu protingu ir praktisku, tokiu pasijausti man padejo gamo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *