Oras vanduo šildymas saugus, ekonomiškas ir patogus

Atėjus šildymo sezonui padaugėja gaisrų dėl netinkamų šildymo krosnių, katilų eksploatavimo, jų gedimų. Šiandieną dažnai įrengiami šildymo siurbliai, naudojantys elektrą, o vienas populiariausių sprendimų oras vanduo šildymas. Ar ši sistema gali kelti gaisro pavojų? Netrukus atsakysime.

Gaisrų galima išvengti atsakingai elgiantis su krosnimis ir katilais

Per metus ugniagesiams tenka gesinti apie 1200 gaisrų, kuriuos sukelia įvairios šildymo sistemos. Vienos pagrindinių priežasčių – neatsargus sistemų eksploatavimas ir saugumo taisyklių nesilaikymas. Šalia krosnies laikomos malkos ir kitos degios medžiagos gali įsiplieksti nuo menkos kibirkšties, iškritusios iš krosnies. Dujų katilų sukeliamas pavojus – smalkės, kurios atsiranda dėl sistemos gedimų. Patariama šalia katilo turėti ne tik gaisro, bet ir smalkių signalizaciją. Reikėtų atsakingai elgtis su krosnimis, laiku jas valyti, nelaikyti degančių daiktų šalia.

Šilumos siurbliai – saugus sprendimas

Oras vanduo šildymo įrenginiai – šilumos siurbliai veikia naudodami elektrą. Tai saugi, patogi ir ekonomiška sistema, kurioje nėra dūmų, smalkių, ji nenaudoja kuro ir nepalieka karštų pelenų, todėl tai vienas saugiausių šildymo būdų.

Tiesa, tam, kad šilumos siurbliai veiktų ilgai ir efektyviai, reikalinga kasmetinė patikra. Taip pat, saugumą užtikrina teisingas montavimas, elektros įvado paruošimas, reikiamos galios siurblio parinkimas. Oras vanduo šildymo metu galingas siurblys naudoja daug elektros. Jei į tą patį tinklą pajungiami kiti galingi prietaisai, gali kilti pavojingi elektros instaliacijos gedimai. Įrengiant šilumos siurblius reikalingi profesionalūs elektrikai, galintys pakonsultuoti ar įrengti tinkamus elektros įvadus.

Oras vanduo šildymas ekonomiškas ir patogus

Šis šildymo būdas ne tik saugesnis, bet ir žymiai patogesnis. Nuolat kylant centrinio šildymo kainoms, oras vanduo šildymas pasirenkamas kaip taupus sprendimas. Siurbliai ypač efektyvūs naujos statybos arba renovuotuose namuose, kuriuose yra grindinis šildymas.

Oras vanduo sistema yra šimtus kartų patogesnė už kūrenamas krosnis. Daugelis prisimename, kaip mūsų seneliai, vos atsikėlę, puldavo kurti krosnį, kad namai greičiau įšiltų po nakties. Krosnys ir katilai šildo tol, kol kūrenami, tai suteikia daug nepatogumo. Oras vanduo šildymas veikia pastoviai ir autonomiškai, todėl yra ypač patogus šiuolaikiškam, nuolat skubančiam žmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *