Kaip išlaikyti motyvaciją siekiant ilgalaikių tikslų

Tikslai yra neatsiejama gyvenimo dalis. Vienu arba kitu būdu, mes kasdien siekiame tam tikrų tikslų. Kol dauguma jų būna mažesni ir įgyvendinami vos per kelias dienas, kiti būna sudėtingesni, reikalaujantys daug laiko, darbo ir kantrybės. Nors su paprastesniais tikslais galima susitvarkyti be didelio vargo, ties rimtesniais mes dažniau suklumpame.

Yra eilė priežasčių kodėl ilgalaikiai tikslai lieka neįgyvendinti, tačiau vienas pagrindinių išlieka motyvacijos stoka. Netekus jos, tuo pačiu nebetenkame ir pagrindo, ant kurio laikosi visas siekis. Šiandien kviečiame Jus susipažinti su laiko patikrintais metodais, kurie padės išlaikyti motyvaciją ir sėkmingai žengti link savo nustatytų tikslų.

Pradėkite nuo „kodėl“

Paprasta, tačiau stipri tiesa yra ta, kad motyvacija laikosi ne ant „ką“ darysiu, o ant „kodėl“ tai darysiu. Kiekvienas tikslas privalo turėti priežastį, kad būtų aišku, kodėl yra dedamos pastangos. Jeigu kažko siekiame be aiškaus tikslo ir priežasties, tai, deja, tas tikslas mums nėra aktualus. Pradžioje motyvacijos gali būti per akis, tačiau pasąmonėje greitai suprastume, kad net nežinome, kodėl stengiamės. Ties tuo motyvacija pradėtų greitai kristi, o su ja, ir galimybės įgyvendinti savo tikslą.

KazinoDėl to rekomenduojama labai gerai susidėlioti mintis ir prioritetus. Tai padaryti galima su trim paprastai klausimais:

  • Kodėl šis tikslas man svarbus?
  • Kaip pasikeis mano gyvenimas, jeigu jį pasieksiu?
  • Ką prarasiu, jei pasiduosiu?

Atsakius į šiuos klausimus, mums pasidarys aiškiau, ar iškeltas tikslas iš tiesų mums svarbus, ar ne. Jeigu taip, tai džiugu! Metas kibti į darbus ir žengti pirmyn, o jei pritrūks motyvacijos, priminkite sau šiuos tris klausimus. Na, o jeigu paaiškės, kad tikslas Jums nėra svarbus, tai ne problema, nes dabar galėsite skirti savo dėmesį svarbesniems siekiams.

Palengvinkite savo kelionę

Kaip ir minėjome prieš tai, jeigu siekiame ilgesnių ir didesnių tikslų, tai automatiškai visas procesas atitinkamai pasidaro sudėtingesnis ir skatinantis pasiduoti. Net ir pilnas motyvacijos žmogus gali atsisakyti siekio dėl jo sudėtingumo arba didelių reikalavimų. Tačiau, jeigu visą procesą patys padarytumėte paprastesniu, pajustumėte stiprius rezultatus.

Dar sykį prisėskite prie savo tikslo ir gerai jį įvertinkite. Ar tikrai jis turi būti kaip vienas didelis siekis? Ieškokite būdų, kaip jį galėtumėte išskaidyti į smulkesnes dalis. Vietoj vieno didelio tikslo, Jūs liksite su eile smulkesnių ir lengviau pasiekiamų. Tai padės neprarasti motyvacijos žengiant į priekį, nes kiekviena smulkesnė dalis bus lengviau pasiekiama ir taps įrodymų, kad žengiate pirmyn.

Būtinai stebėkite pažangą ir palepinkite save

Dar vienas sėkmingas motyvatorius yra progreso sekimas. Suvokimas ir aiškus įrodymas, kad sėkmingai judame į priekį yra puikus motyvatorius ir skatintojas toliau tęsti savo darbą. Net ir sunkiomis dienomis pakanka palyginti ties kur pradėjome ir ties kur esame, kad prisimintume, jog iki šiol visas darbas buvo ne veltui.

Yra daug būdų, leidžiančių sekti savo progresą, tačiau tarp populiariausių išlieka tam skirtos programėlės. Mūsų telefonuose yra sočiai programėlių, pradedant Facebook ir Instagram, o baigiant TwinsBet ir YouTube. Rekomenduojama atrasti vietos ir laiko dar vienai, kuri puikiai atitinka Jūsų tikslą. Tai atima labai nedaug laiko, tačiau sėkmingai parodo kiek Jums pavyko pajudėti į priekį arba atgal.

Tuo pačiu rekomenduojama nepamiršti ir apdovanojimų. Aiškiai matydami savo progresą, galite save palepinti pirkiniais arba patirtimis, kurių įprastai sau neleistumėte. Gaudami aiškų ir apčiuopiamą apdovanojimą už įdėtas pastangas, Jūs dar stipriau pajusite artėjančio tikslo įgyvendinimą, kas tik padidins motyvacijos jausmą.

Pasiruoškite neišvengiamoms dienoms

Dar viena stipri tiesa, su kuria privalote susitaikyti, yra ta, kad ne visos dienos bus geros. Ne visos dienos bus kupinos motyvacijos, o kai kuriomis atrodys, kad jos išvis nebeliko. Svarbiausia yra nepasiduoti panikai ir suprasti, kad būna visokių dienų, net ir tokių, kuriomis motyvacija pasieks žemiausią tašką. Rekomenduojama iš anksto suplanuoti, ką daryti, kai būsite pavargę, kai pritrūks laiko arba tiesiog nebematysite pažangos. Jeigu būsite iškart numatę šiuos scenarijus ir jiems paruošite planą, tai Jūsų galimybės įgyvendinti tikslą ir nepasiduoti trumpalaikėms motyvacijos stokoms bus daug didesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *