Kaip pjauti žolę?

Žolės pjovimui puikiai tinkantys aeratoriai – tai puikus sprendimas visiems, kas nori greitai ir efektyviai nupjauti žolę prie namų ar kitur. Kartu su tokia žoliapjove ir smagu pjauti žolę, nes dirbi ir iškart matai rezultatus. O būtent tokie sodo darbai ir dirbami su didžiausiu džiaugsmu. Kaip tinkamai nupjauti žolę, naudojant šią techniką?

Apsirenkite specialiais drabužiais

AeratoriaiDažniausiai aeratoriai žolę pjauna puikiai, tačiau patys žolės stiebai išsilaksto į šalis. Tad turite būti nusiteikę ir pasirengę tam, kad pjaunant žolę nuolat jausite, kaip į jus laksto žalieji stiebeliai, žolės kuokštai ar tiesiog susmulkintos žolelės. Taigi, būtinai apsirenkite drabužius, kurių būtų negaila sutepti žole. Patikėkite, po žolėspjovimo su aeratoriumi visas atrodysite nuo galvos iki kojų tarsi apipiltas smulkinta žole. Ji bus ir ant batų, ir ant rūbų, ir ant veido. Dėl to reikia ir specialių akinių, galima dėtis ir galvos apdangalą, jeigu norite išsaugoti švarius plaukus.

Užpilkite kuro į aeratorių

Tuomet reikėtų patikrinti, ar viskas normaliai veikia. Užpilkite kuro, užsikurkite, įsitikinkite, kad mašina veikia, ir tada jau galite toliau ruoštis žolės pjovimui. Prieš tą darant reikia dar šiek tiek paruošti erdves. Žinokite, kad į žoliapjovę patekę stambūs objektai iškart užstrigs tarp peilių ir taip jūsų mašina bus sugadinta. Todėl turite tinkamai paruošti plotus, kuriuose bus pjaunama. Surinkite daiktus, akmenis, šakas – viską, kas neprašytas tiesiog mėtosi ant kelio ir trukdo jums pjauti žolę.

Išraukite piktžoles

Jeigu prieš pjaunant žolę matote, kad jūsų gražioje vejoje išaugo kokios nors piktžolės, tuomet jas kuo greičiau išraukite. Kuo giliau su šaknimis ištraukite, kad neišaugtų. Tai reikia padaryti prieš pjaunant žolę, nes ją nupjovus bus sunku atpažinti, kur yra tos piktžolės. Visi tiesiog taps vienodo ilgio ir negalėsite normaliai atpažinti. Tad pasirūpinkite šiais dalykais iš anksto. Sutvarkykite patvorius – juose galbūt irgi auga aukštos piktžolės. O jeigu ir neauga, numatykite vietas, kur su aeratoriumi privažiuoti bus sunkiau, tad būtent ten ir nupjaukite kitais būdais.

Pjaukite žolę sistemingai

Galiausiai teks pjauti žolę. Turėkite sistemą, kaip važinėsite po plotą, kad nereikėtų be reikalo važiuoti pirmyn – atgal ir nieko nenupjauti. Turėkite normalią sistemą. Naudokite sugrėbtą žolę, kai ją nupjausite. Ji gali tikti gyvulių šėrimui arba komposto gamybai. Tam reikia turėti specialią kompostavimo erdvę arba dėžę.

Viena mintis apie „Kaip pjauti žolę?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *