Teisinga siloso gamyba užtikrina kokybiškus pašarus galvijams

Siloso gamyba – tai augalų fermentavimas be deguonies, šio proceso metu augaluose esantis cukrus fermentuojasi į organines rūgštis. Silosas gaminamas iš įvairių žalių augalų, kaip žolė, kukurūzų vegetacinė masė, varpinių ar ankštinių augalų vegetacinė masės ir kt. Proceso metu naudojami papildomi priedai. Kiekvienas ūkininkas pasirenka jam tinkamus priedus, tai gali būti organinės rūgštys, pieno rūgšties bakterijos, rečiau naudojami cukraus šaltiniai – melasa.

Tinkama siloso gamyba

Gaminant silosą reikia laikytis keletos taisyklių tam, kad jis būtų paruoštas tinkamai. Respublikinis veterinarijos aprūpinimo centras „RVAC“ rekomenduoja atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  • Tranšėjos paruošimą

  • Tranšėjos užpildymą ir suslėgimą

  • Siloso uždengimą

Kiekvienas žingsnis siloso gamyboje yra svarbus, teisingai atliktas užtikrina, kad augalai tinkamai fermentuosis, nebus paveikti pelėsio ar puvimo bakterijų.

Skaityti straipsnį “Teisinga siloso gamyba užtikrina kokybiškus pašarus galvijams” »

Advokatai Kaune – kaip tinkamai pasirinkti

Atsitikus nemaloniai situacijai ir prireikus advokato, kyla klausimas, kur rasti gerą specialistą, už adekvačią kainą? Jeigu gyvenate Kauno mieste, jums geriausiai pagelbės advokatai Kaune. Tinkamo specialisto galima ieškoti pagal rekomendacijas, informaciją internete, atsiliepimus. Vis tik, įvertinti jo profesionalumą padės gyvas susitikimas, todėl patartina užsiregistruoti konsultacijai pas keletą specialistų, pakalbėjus su jais išsirinkti jums tinkamiausią. Paanalizuosime, į ką atkreipti dėmesį kalbant su advokatu, ko jo klausti.

Visi advokatai Kaune specializuojasi tam tikrose srityse. Jeigu ateisite į savo darbą išmanančią advokatų kontorą, jus nukreips pas tą, kuris geriausiai išmano teisinę jūsų problemos sritį. Fiziniams asmenims daugiausiai teisinės problemos iškyla šiose srityse:

Kodėl geologiniai tyrimai tokie svarbūs?

Neretai žmonės svarsto ar netgi dvejoja dėl jų atlikimo, tačiau taip yra todėl, jog neįvertinama jų svarba. Kadangi Lietuvoje vyrauja pakankamai skirtingas gruntas, į kurio ypatybes reikėtų atsižvelgti prieš imantis statybos darbų. Nes kitu atveju pasirinktas sprendimas gali netikti. O tuomet jau neišvengiamai teks susidurti su įvairiomis problemomis. Iš kurių skylinėjančios sienos bus tik viena iš pirmųjų problemų. Ir tuomet gali kilti reali grėsmė visam statiniui. Tuo tarpu pasirūpinus bei išsiaiškinus grunto ypatybes galima viso to labai paprastai išvengti. Ir neretai nereikės netgi galvoti kažkokių sudėtingų sprendimų. Todėl tikrai vertėtų pagalvoti apie tokią galimybę.

Kas juos atlieka?

Yra ne viena šioje srityje besispecializuojanti įmonė, kurios gali pasiūlyti pakankamai platų paslaugų spektrą. Ir paprasčiausia jas, kontaktus bei visą kitą susijusią informaciją bus atrasti internete. Juk būtent ten neretai ir ieškome atsakymo į praktiškai bet kokį iškilusį klausimą. Todėl ir geologiniai tyrimai nebus išimtis. Aišku, renkantis, kam patikėti šį darbą, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus apsektus. Nors kiekvienas gali vadovautis ir asmeniniais kriterijais. Tačiau įmonės patirtis šioje srityje bei naudojamos technologijos gali būti tikrai svarbu. Kadangi nuo to tiesiogiai gali priklausyti ir profesionalumas bei atliekamų darbų kokybė. Tuo labiau, kad tikrai galima pasirinkti ne iš vieno varianto ir atrasti geriausią.

Skaityti straipsnį “Kodėl geologiniai tyrimai tokie svarbūs?” »

Ar brangesnis trimerio pjovimo valas bus geresnis?

Neretai renkantis vadovaujamasi tokia taisykle. Kadangi įprasta, jog daugiau kainuojantis gaminys gali turėti kažkokių privalumų. Juk kainos nėra nustatomos atsitiktinai. Tačiau šiuo atveju pagal tai rinktis tikrai nereikėtų. Nors brangesnis variantas ir gali skirtis kažkokiomis savo savybėmis. Bet tai nereiškia, kad būtent jų jums ir reikia. Kadangi kartais kaina priklauso nuo valo storio. O šioje vietoje pasirinkti reikėtų pagal tai, kokia žolė bus pjaunama. Aišku, nemažai įtakos galutinei sumai turi ir gamintojas bei jo žinomumas. Tačiau šiuo atveju pagal tai kažkaip palyginti ar įvertinti jų gaminių kokybę būtų pakankamai sudėtinga. Todėl tikrai nebūtina rinktis pagal kainą. Tuo labiau, kad kartais galima ir sutaupyti.

Keturkampis ar apvalus?

Tai yra patys populiariausi pasirinkimai. Nors gali būti ir daugiau alternatyvų, tačiau jos skirtos jau pakankamai specifinėms situacijoms. Todėl toks trimerio pjovimo valas įprastiems žolės priežiūros darbams naudojamas pakankamai retai. O renkantis tarp šių variantų reikėtų atsižvelgti į tai, kokia bus žolė. Jeigu ji pakankamai plona bei nuolat prižiūrima, tuomet puikiai tiks apvalus variantas. Kadangi būtent jis pasirenkamas dažniausiai kiemo priežiūrai. Tiesa, jeigu tuo neužsiimsite taip dažnai arba reikės pjauti ir storesnes žoles, tuomet geriau būtų rinktis keturkampį valą. Kuris dėl aštresnių briaunų lengviau susitvarkys su tokiomis kartais netgi sumedėjusiomis žolėmis.

Skaityti straipsnį “Ar brangesnis trimerio pjovimo valas bus geresnis?” »

Statybų projekto valdymas, kaip viskas vyksta?

Pirmiausiai reikėtų pasirinkti šioje srityje dirbančius specialistus, su kuriais norėtumėte bendradarbiauti. Kadangi būtent jiems bus patikėtas šis atsakingas darbas. O tuomet jau patiems rūpintis niekuo nereikės. Aišku, visa tai daroma atsižvelgiant į asmeninius prioritetus. Todėl nerimauti, kad kažkas gali būti ne taip, tikrai neverta. Kadangi šios srities profesionalai pirmiausiai peržiūri bei įvertina projektą, gali pateikti ir tam tikrų pakeitimų ar rekomendacijų dėl jų. O tada jau gali būti sudaromas ir darbų planas bei biudžetas. Ir galima imtis pačio statinio darbų. Bet net ir tuomet reikia nuolat sekti kaip viskas vyksta. Atsižvelgiant tiek į terminus, tiek ir į atliekamų darbų kokybę.

Kaip išsirinkti patikimus specialistus?

Yra tikrai ne viena šioje srityje dirbanti įmonė subūrusi pakankamai profesionalią komandą. Tuo labiau, kad šio darbo atlikti bet kas tikrai negali. Statybų projekto valdymas ir visi niuansai dar labai priklauso nuo konkretaus objekto bei jo apimties. Todėl ieškant tikrai patikimos pagalbos svarbu būtų atsižvelgti į įmonės patirtį šioje srityje. Kuo ji didesnė, tuo atitinkamai labiau patyrusi bus tokia komanda. O tai reiškia, kad daugelis įprastų iššūkių bei situacijų jiems nebus naujiena ir su jomis nesunkiai susitvarkys. Kas garantuos ir darbų sklandumą. Todėl reikėtų pasidomėti ir praeityje įmonės vykdytais projektais. O pagal tai jau tikrai galima pasirinkti. Tuo labiau, kad kiekvienas dar gali vadovautis ir asmeniniais kriterijais.

Skaityti straipsnį “Statybų projekto valdymas, kaip viskas vyksta?” »