Ką reikia žinoti, jei užsitrenkia durys?

Avarinis atrakinimasNuolatinis skubėjimas ir išsiblaškymas dažnai yra tos priežastys, dėl ko užsitrenkia durys. Tokiu atveju reikalingas raktažodžiu avarinis atrakinimas. Per skubėjimą galima tiesiog pamiršti raktus ir tuomet jau tenka galvoti, ką daryti, kai durys užsitrenkė. Jeigu jums nutiko tokia nemaloni situacija, tai metas sužinoti, kaip reikia elgtis, kad kuo greičiau galėtumėte ir vėl atidaryti duris. Be to, tai pravers ir visiems kitiems, nes niekada nežinai kada per skubėjimą ar išsiblaškymą, pamiršite raktus ir užsitrenks durys.

Anksčiau užsitrenkus durims žmonės galėdavo gana paprastai patys atsidaryti spynas. Tiesa, spynos tuo metu buvo labai primityvios, todėl ir atidarymas būdavo paprastesnis, nors ir tuomet ne visi tai padarydavo. Šiuo metu spynų gamintojai vis tobulina mechanizmus tam, kad juos būtų kuo sunkiau atidaryti. Taip yra dėl to, kad spynos yra svarbios namų saugumui. Kuo sudėtingesnis spynos mechanizmas, tuo sunkiau ir vagiams patekti į vidų. Dėl sudėtingėjančių mechanizmų, kurie yra spynose, tampa daug sunkesnis ir durų atidarymas, kai jos užsitrenkia. Šiuo metu durų atidarymas be raktų praktiškai neįmanomas, nes šiuolaikiniai spynų mechanizmai taip sukurti. Taigi, jeigu jūsų spyna su šiuolaikiniu mechanizmu, tai užsitrenkus durims jūs patys negalėsite jų atidaryti. Tokiu atveju yra įvairios išeitys, tačiau tikrai ne visos jos geros. Pavyzdžiui, laužti duris ar daužti stiklą, jei toks yra duryse, nėra pats geriausias sprendimas. Pagalvokite, kiek kainuos naujos durys ar naujas durų stiklas. Tokiu atveju, kai negalite atidaryti savo namų duris, reikalingas raktažodžiu avarinis atrakinimas.

Skaityti straipsnį “Ką reikia žinoti, jei užsitrenkia durys?” »

Kaip pasirinkti turto vertintojus?

EkspertsTurto vertinimo reikia vis dažniau, todėl ir turto vertintojų yra daug, pavyzdžiui, http://eksperts.lt/ interneto svetainėje yra pateikiamos profesionalios turto vertintojų paslaugos, iš kurių galima išsirinkti reikiamas. Ką svarbu žinoti, jeigu jums reikalingas turto vertinimas?

Turto vertinimo prireikia įvairiais atvejais, pavyzdžiui, vienas iš dažniausių, kai perkamas nekilnojamas turtas ne už turimus pinigus, o už būsto paskolą. Svarbu paminėti ir tai, kad, jeigu perkamas būstas ar žemės sklypas su paskola, tai kredito bendrovėje reikia sužinoti, kurie turto vertintojai jiems tinkami, nes ne visi atsiduria rekomenduojamų kredito bendrovių sąraše. Pavyzdžiui, viena turto vertintojų įmonė dirba tik su keliais Lietuvos bankais, o kiti turto vertintojai dirba tik su kredito unijomis ir t.t. Kad netektų sumokėti už turto vertinimą, kuris netiks kredito bendrovei reikia apie viską sužinoti iš anksto. Tiesa, tai naudinga ne tik dėl pinigų, nes reikės dar kartą mokėti už turto vertinimą, bet ir leis sutaupyti laiką, juk imant paskolą reikia kuo greičiau sudaryti sutartį ir, kad pinigai iš kredito bendrovės būtų pervesti pardavėjui. Kitaip gali jūsų svajonių būstas ar sklypas būti parduotas kitiems pirkėjams.

Skaityti straipsnį “Kaip pasirinkti turto vertintojus?” »